Lewis Hamilton s Mercedesem opanoval Velkou cenu Itálie

Jak jsme očekávali, téměř všichni jezdci zvolili v Monze strategii jedné zastávky s přezutím ze superměkké směsi na měkkou. Lewis Hamilton s Mercedesem opanoval Velkou cenu Itálie a vede průběžné pořadí soutěže o tři body před Sebestianem Vettelem.

Rozdílnou strategii zvolil Daniel Ricciardo s Red Bullem, který po penalizaci startoval ze 16. pozice na měkké směsi a v 37. kole přezul na superměkkou směs. Australan zajel také nejrychlejší kolo závodu na superměkkých pneumatikách, které bylo o dvě vteřiny rychlejší než v loňském roce na stejné směsi. Po sobotních přívalových deštích bylo dnes v Monze sucho s teplotou 28°C a teplotou trati 37°C.

Mario Isola, vedoucí závodního oddělení pro automobilový sport Pirelli:
“Po nepředvídatelném víkendu proběhl závod přesně tak, jak jsme očekávali. Téměř všichni jezdci zvolili strategii jedné zastávky v boxech. Daniel Ricciardo výborně využil alternativní strategii, když se prodral o 12 míst výše a jeho nejrychlejší kolo závodu ukazuje, jak jsou letošní vozy a pneumatiky rychlé, navzdory faktu, že v Monze převládají rovinky”.

Podobné články:

1000 Kč za založení účtu

Tisícovka, která leží doslova na zemi. Založte si účet u RB, zaplaťte třikrát kartou a tisícovka je vaše. To mě zajímá.

Napsat komentář

Neomezené volání a porce dat za 327 Kč

Neplatíte zbytečně moc za svůj mobil? Podívejte se, jak mít neomezené volání a slušnou porci dat za bezkonkurenčních 327 korun.