První závod z jednadvaceti

Melbourne, 23. – 25. března 2018

SEBASTIAN VETTEL (FERRARI) VYHRÁL VELKOU CENU AUSTRÁLIE, I KDYŽ ODSTARTOVAL Z DRUHÉ ŘADY STARTOVNÍHO ROŠTU

V TEPLÉM A SUCHÉM POČASÍ ZVOLILA VĚTŠINA JEZDCŮ STRATEGII JEDNÉ ZASTÁVKY S PŘEZUTÍM Z ULTRAMĚKKÝCH NA MĚKKÉ PNEUMATIKY

ALTERNATIVNÍ STRATEGII ZVOLIL RED BULL, ODSTARTOVAL NA SUPERMĚKKÉ SMĚSI. DANIEL RICCIARDO SKONČIL TĚSNĚ POD PODIEM I PŘES PENALIZACI NA STARTU

Melbourne, 25. března 2018 – Strategie byla pro výsledek ve Velké ceně Austrálie rozhodující. Pilot Ferrari, Sebastian Vettel, využil prvního delšího stintu a do boxů zajel při vyjetí safety caru. Na trať se vrátil na prvním místě, před Mercedesem Lewise Hamiltona, který zajel do boxů již dříve v režimu zelené vlajky jako reakce na počáteční pit box Ferrari Kimiho Raikkonena. Převážná většina jezdců zastavila v boxech jen jednou, aby přezuli z ultraměkké směsi na měkkou. Alternativní strategii využil Red Bull, oba jezdci odstartovali na superměkkých pneumatikách a následně přezuli na měkké. Daniel Ricciardo skončil i navzdory penalizaci na startu čtvrtý. Pilot Mercedesu, Valtteri Bottas a Stofel Vandoorne s McLarenem zvolili odlišnou strategii, odstartovali na ultraměkké směsi a pro body si dojeli po přezutí na superměkkou směs.

Mario Isola, vedoucí závodního oddělení pro automobilový sport Pirelli:

„Velká cena Austrálie měla dvě rozdílné části, před vyjetím safety caru a po něm, což díky chytré strategii Ferrari rozhodlo o jejich vítězství. Nakonec jsme viděli velmi těsný závod, když se o prvních pěti místech rozhodlo až v závěrečném kole. Většina jezdců zvolila strategii jedné zastávky v boxech, když využili vyjetí safety caru uprostřed závodu, aby šetřili opotřebení pneumatik. Chování všech tří směsí v závodě bylo rozhodně pozitivní. Dva jezdci dokončili závod se strategií jedné zastávky, aniž by využili nejtvrdší dostupnou směs.“

 

Nejlepší časy podle směsí

Měkká Superměkká  Ultraměkká
Ricciardo

1:25.945 s

Vandoorne

1:26.958 s

Hamilton

1:27.753 s

Raikkonen

1:26.373 s

Bottas

1:27.019 s

Raikkonen

1:27.982 s

Hamilton

1:26.444 s

Ricciardo

1:28.127 s

Vettel

1:28.245 s

 

 Nejdelší stint závodu

Směs Jezdec Kola
Měkká Raikkonen 39
Superměkká Bottas, Vandoorne 32
Ultraměkká Hartley 34

Pravdometr

NÁŠ TIP:
Kupujete auto? Podívejte se na nabídku našeho TopDrive bazaru. Auta všech značek za super ceny. A pokud auto prodáváte, pomůžeme vám určit cenu.

Sebastian Vettel vyhrál závod využitím nejrychlejší strategie jedné zastávky, když odstartoval na ultraměkké směsi, jak jsme předpokládali. Očekávali jsme, že jezdci zastaví v boxech v 28. kole, Vettel přezul v 26. kole, 7 kol po Hamiltonovi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Více exkluzivního obsahu o F1 najdete na Racing Spot:

http://racingspot.pirelli.com/global/en-ww/racingspot

Sledujte nas také na Twitteru @pirellisport
nebo na Facebooku na adrese www.facebook.com/PirelliMotorsport.