LEWIS HAMILTON (MERCEDES) VÝHRÁL VELKOU CENU ÁZERBAJDŽÁNU SE STRATEGIÍ DVOU ZÁSTÁVEK POTÉ, CO TROSKY NA TRATI POŠKODILY MONOPOST JEHO TÝMOVÉHO KOLEGY – VALTTERI BOTTASE  

DO ZÁVĚREČNÝCH KOL V CHLADNÉM A VĚTRNÉM POČASÍ PŘEZULI TÉMĚŘ VŠICHNI JEZDCI NA ULTRAMĚKKOU SMĚS

STRATEGII DVOU ZASTÁVEK ZVOLILA V BAKU VĚTŠINA PILOTŮ, MEZI JEZDCI V TOP 10 JSME VIDĚLI RŮZNÉ VARIANTY TÉTO STRATEGIE

Baku, 29. dubna 2018 – Jak jsme očekávali, vyjetí safety caru na trať Velké ceny Ázerbajdžánu mělo rozhodujicí vliv na výsledek závodu. Safety car ve 40. kole podnítil všechny čelní jezdce k přezutí na ultraměkké pneumatiky a umožnil doposud vedoucímu Valtteri Bottasovi pohodlný jediný pit stop, aby přezul ze superměkké směsi, na které odstartoval. Po tomto restartu Bottas poškodil na zbývajících úlomcích na trati svůj monopost a jeho týmový kolega, Lewis Hamilton, si dojel pro vítězství.

2000 Kč leží na zemi

Získejte 2000 Kč třeba na benzín jen za to, že si otevřete účet u mBank. Žádné losování, odměnu dostane každý! Je to vyzkoušené. Chci 2000 Kč za nic.

Mnoho jezdců si pro start závodu vybralo superměkkou směs, ale i tak jsme na startu viděli všechny tři směsi pneumatik. Mnoho jezdců v závodě využilo všechny tři směsi. V součtu jsme mezi deseti nejlepšími piloty viděli šest různých kombinací strategií. Safety car vyjel na druhý nejdelší okruh roku dvakrát, což ovlinilo omezení opotřebení a degradaci pneumatik.

Mario Isola, vedoucí závodního oddělení pro automobilový sport Pirelli:

„Ve Velké ceně Ázerbajdžánu jsme viděli spoustu různých strategií a využití všech tří směsí. Vyjetí safety caru mělo značný vliv na průběh závodu. Bottas zvolil úvodní extrémně dlouhý stint na superměkkých pneumatikách. Lewis Hamilton opět využil všechny tři směsi a dojel si pro vítězství. Udržení teploty pneumatik v chladných podmínkách, na dlouhé rovince, i pod žlutou vlajkou, přerušením při safety caru a zejména po opětovném startu bylo pro piloty velkou výzvou. Gratulujeme šampionovi Formule 2, Charlesi Leclercovi, který si šestým místem zajel pro svůj doposud nejlepší výsledek. “.

Nejlepší časy podle směsí

Měkká Superměkká Ultraměkká
Hamilton

1:45.412 s

Bottas

1:45.149 s

Ricciardo

1:45.602 s

Vettel

1:45.530 s

Ricciardo

1:45.419 s

Hamilton

1:46.017 s

Raikkonen

1:46.859 s

Verstappen

1:45.771 s

Vettel

1:46.344 s

  

Nejdelší stint závodu

Směs Jezdec Kola
Měkká Alonso, Raikkonen 39
Superměkká Bottas 40
Ultraměkká Hartley 21

 

Fakta

Lewis Hamilton vyhrál Velkou cenu Ázerbajdžánu s využitím dvou zastávek v boxech, nejprve odstartoval na superměkké směsi, ve 22. kole přezul na měkkou a následně při safety caru ve 40. kole na ultraměkkou směs. Tři nejlepší jezdci využili naprosto rozdílné strategie.

Více exkluzivního obsahu o F1 najdete na Racing Spot:

http://racingspot.pirelli.com/global/en-ww/racingspot