Hyundai obsadil v Rallye Argentina dvě místa na stupních vítězů

• Hyundai obsadil v Rallye Argentina, pátém podniku Mistrovství světa v rallye FIA WRC 2018 (World Rally Championship), dvě místa na stupních vítězů a zvětšil svůj náskok v průběžném pořadí v hodnocení konstruktérů.
  • Thierry Neuville skončil druhý, v neděli ráno zvítězil v dalších dvou rychlostních zkouškách a zajel pozoruhodný nejrychlejší čas v Power Stage.
  • Dani Sordo na třetím místě dosáhl svého druhého umístění na stupních vítězů v této sezoně, zatímco Andreas Mikkelsen si zajistil vítězstvím v jedné rychlostní zkoušce v posledním dni soutěže celkové páté místo, pouhé čtyři sekundy za Sébastienem Ogierem.

Hyundai zvětšil svůj náskok v čele průběžného pořadí Mistrovství světa v rallye FIA WRC (World Rally Championship) dvěma umístěními na stupních vítězů po vynikajících výkonech v Rallye Argentina, pátém podniku sezony.

Thierry Neuville obsadil rok po svém mimořádně napínavém vítězství v Argentině druhé místo díky skvělé jízdě, a na své konto si tak připsal třetí umístění na stupních vítězů v této sezoně. Belgický jezdec zmenšil ztrátu v průběžném pořadí mistrovství světa v hodnocení jezdců na deset bodů, protože byl o dvě místa lepší než Sébastien Ogier a z Power Stage si odnesl maximální počet bodů.

Dani Sordo dokončil rallye s 18 rychlostními zkouškami na celkovém třetím místě a zaznamenal své druhé umístění na stupních vítězů v šotolinové rallye v letošní sezoně po druhém místě v Mexiku v uplynulém měsíci. Španělský jezdec se po úspěšném víkendu posunul v průběžném hodnocení jezdců na páté místo.

Andreas Mikkelsen zajistil, že se všechny tři posádky týmu Hyundai Shell Mobis World Rally Team umístily na argentinské šotolině v Top 5. Ráno posledního dne soutěže intenzivně útočil na Ogiera, ale nakonec skončil za francouzským jezdcem na pátém místě. Výkony norského jezdce v Power Stage mu přinesly tři bonusové body do celkového pořadí v mistrovství světa.

3000 Kč za založení účtu v bance

Tři tisícovky, které leží doslova na zemi a stačí je zvednout. Založte si účet u RB, zaplaťte třikrát měsíčně kartou a tři tisícovky jsou vaše. To mě zajímá.

V neděli se jely tři rychlostní zkoušky, z toho dvakrát mimořádně populární RZ El Condor, jejíž trasu lemují tisíce fanoušků. Třetí RZ byla Mina Clavero o délce 22,41 km.

Jezdci týmu Hyundai Motorsport podávali v posledním dni soutěže výborné výkony. Mikkelsen zvítězil v RZ16 (Copina-El Condor), takže všechny tři posádky se mohou pochlubit vítězstvími v rychlostních zkouškách v Argentině. Neuville zvýšil počet vítězství v RZ týmu na pět v RZ17 (Giulio Cesare-Mina Clavero), v níž posádky s vozy Hyundai i20 Coupe WRC obsadily první tři místa. Druhý byl Mikkelsen a Sordo třetí. Druhá jízda po trase RZ El Condor byla tzv. Power Stage, za níž jezdci dostávají bonusové body. Neuville v ní vybojoval šesté týmové vítězství v rychlostní zkoušce soutěžního víkendu a Mikkelsen skončil třetí.

Pozitivní víkend

• Hyundai Motorsport získal podruhé dvě umístění na stupních vítězů v letošní sezoně po 1. a 3. místě ve Švédsku
  • Druhý výsledek s 1., 2. a 3. místem v RZ a všechny posádky s vítězstvími v RZ během soutěžního víkendu

Šéf týmu Michel Nandan řekl: „Je to dobrý výsledek pro náš tým a myslím, že je to nejlepší, čeho jsme mohli dosáhnout. Blahopřeji Ottovi a Toyotě k suverénnímu vítězství. Tento víkend byli pro všechny nedosažitelní a tento výsledek si po všech stránkách zaslouží. My jsme si chtěli zajistit umístění na stupních vítězů s posádkami Thierry/Nicolas a Dani/Carlos, které udělaly všechno, o co jsme je žádali. Konečný výsledek nám pomohl trochu zvětšit náskok v čele průběžného pořadí v hodnocení konstruktérů, ale Argentina znovu ukázala, jak je konkurence v této sezoně neuvěřitelně vyrovnaná. Po Korsice jsem řekl, že jsem chtěl lepší celkový týmový výkon. Se všemi třemi posádkami v Top 5, vítězstvími všech posádek v rychlostních zkouškách a naším druhým dvojnásobným umístěním na stupních vítězů v této sezoně mohu říci, že jsme odvedli dobrou práci.“

Příští rallye

• WRC se vrací do Evropy, kde se uskuteční další šotolinová soutěž, Rallye Portugalsko, ve dnech 17. až 20. května
  • Hyundai Motorsport skončil v loňské sezoně v Portugalsku na 2. a 3. místě a v letošním podniku nasadí čtyři vozy, včetně posádky Hayden Paddon/Seb Marshall.

10 P. Tidemand J. Andersson Škoda Fabia R5 +12:15.8

Průběžné pořadí Mistrovství světa v rallye FIA WRC 2018 (World Rally Championship) v hodnocení jezdců