• Hyundai obsadil v Rallye Argentina, pátém podniku Mistrovství světa v rallye FIA WRC 2018 (World Rally Championship), dvě místa na stupních vítězů a zvětšil svůj náskok v průběžném pořadí v hodnocení konstruktérů.
  • Thierry Neuville skončil druhý, v neděli ráno zvítězil v dalších dvou rychlostních zkouškách a zajel pozoruhodný nejrychlejší čas v Power Stage.
  • Dani Sordo na třetím místě dosáhl svého druhého umístění na stupních vítězů v této sezoně, zatímco Andreas Mikkelsen si zajistil vítězstvím v jedné rychlostní zkoušce v posledním dni soutěže celkové páté místo, pouhé čtyři sekundy za Sébastienem Ogierem.

Hyundai zvětšil svůj náskok v čele průběžného pořadí Mistrovství světa v rallye FIA WRC (World Rally Championship) dvěma umístěními na stupních vítězů po vynikajících výkonech v Rallye Argentina, pátém podniku sezony.

Thierry Neuville obsadil rok po svém mimořádně napínavém vítězství v Argentině druhé místo díky skvělé jízdě, a na své konto si tak připsal třetí umístění na stupních vítězů v této sezoně. Belgický jezdec zmenšil ztrátu v průběžném pořadí mistrovství světa v hodnocení jezdců na deset bodů, protože byl o dvě místa lepší než Sébastien Ogier a z Power Stage si odnesl maximální počet bodů.

Dani Sordo dokončil rallye s 18 rychlostními zkouškami na celkovém třetím místě a zaznamenal své druhé umístění na stupních vítězů v šotolinové rallye v letošní sezoně po druhém místě v Mexiku v uplynulém měsíci. Španělský jezdec se po úspěšném víkendu posunul v průběžném hodnocení jezdců na páté místo.

Andreas Mikkelsen zajistil, že se všechny tři posádky týmu Hyundai Shell Mobis World Rally Team umístily na argentinské šotolině v Top 5. Ráno posledního dne soutěže intenzivně útočil na Ogiera, ale nakonec skončil za francouzským jezdcem na pátém místě. Výkony norského jezdce v Power Stage mu přinesly tři bonusové body do celkového pořadí v mistrovství světa.

V neděli se jely tři rychlostní zkoušky, z toho dvakrát mimořádně populární RZ El Condor, jejíž trasu lemují tisíce fanoušků. Třetí RZ byla Mina Clavero o délce 22,41 km.

Jezdci týmu Hyundai Motorsport podávali v posledním dni soutěže výborné výkony. Mikkelsen zvítězil v RZ16 (Copina-El Condor), takže všechny tři posádky se mohou pochlubit vítězstvími v rychlostních zkouškách v Argentině. Neuville zvýšil počet vítězství v RZ týmu na pět v RZ17 (Giulio Cesare-Mina Clavero), v níž posádky s vozy Hyundai i20 Coupe WRC obsadily první tři místa. Druhý byl Mikkelsen a Sordo třetí. Druhá jízda po trase RZ El Condor byla tzv. Power Stage, za níž jezdci dostávají bonusové body. Neuville v ní vybojoval šesté týmové vítězství v rychlostní zkoušce soutěžního víkendu a Mikkelsen skončil třetí.

Pozitivní víkend

  • Hyundai Motorsport získal podruhé dvě umístění na stupních vítězů v letošní sezoně po 1. a 3. místě ve Švédsku
  • Druhý výsledek s 1., 2. a 3. místem v RZ a všechny posádky s vítězstvími v RZ během soutěžního víkendu

Šéf týmu Michel Nandan řekl: „Je to dobrý výsledek pro náš tým a myslím, že je to nejlepší, čeho jsme mohli dosáhnout. Blahopřeji Ottovi a Toyotě k suverénnímu vítězství. Tento víkend byli pro všechny nedosažitelní a tento výsledek si po všech stránkách zaslouží. My jsme si chtěli zajistit umístění na stupních vítězů s posádkami Thierry/Nicolas a Dani/Carlos, které udělaly všechno, o co jsme je žádali. Konečný výsledek nám pomohl trochu zvětšit náskok v čele průběžného pořadí v hodnocení konstruktérů, ale Argentina znovu ukázala, jak je konkurence v této sezoně neuvěřitelně vyrovnaná. Po Korsice jsem řekl, že jsem chtěl lepší celkový týmový výkon. Se všemi třemi posádkami v Top 5, vítězstvími všech posádek v rychlostních zkouškách a naším druhým dvojnásobným umístěním na stupních vítězů v této sezoně mohu říci, že jsme odvedli dobrou práci.“

Příští rallye

  • WRC se vrací do Evropy, kde se uskuteční další šotolinová soutěž, Rallye Portugalsko, ve dnech 17. až 20. května
  • Hyundai Motorsport skončil v loňské sezoně v Portugalsku na 2. a 3. místě a v letošním podniku nasadí čtyři vozy, včetně posádky Hayden Paddon/Seb Marshall.

 

Konečné celkové pořadí – Rallye Argentina

1 O. Tänak M. Järveoja Toyota Yaris WRC 3:43:28.9
2 T. Neuville N. Gilsoul Hyundai i20 Coupe WRC +37.7
3 D. Sordo C. del Barrio Hyundai i20 Coupe WRC +1:15.7
4 S. Ogier J. Ingrassia Ford Fiesta WRC +1:58.6
5 A. Mikkelsen A. Jæger Hyundai i20 Coupe WRC +2:02.6
6 E. Evans D. Barritt Ford Fiesta WRC +3:06.3
7 K. Meeke P. Nagle Citroën C3 WRC +3:25.7
8 E. Lappi J. Ferm Toyota Yaris WRC +4:32.6
9 T. Suninen M. Markkula Ford Fiesta WRC +5:38.6
10 P. Tidemand J. Andersson Škoda Fabia R5 +12:15.8

 

Průběžné pořadí Mistrovství světa v rallye FIA WRC 2018 (World Rally Championship) v hodnocení jezdců
Po 5. podniku sezony

1 S. Ogier 100
2 T. Neuville 90
3 O. Tanak 72
4 A. Mikkelsen 54
5 D. Sordo 45
6 K. Meeke 43
7 E. Lappi 40
8 J.M Latvala 31
9 E. Evans 26
10 C. Breen 20
11 S. Loeb 15
12 H. Paddon 10

Průběžné pořadí Mistrovství světa v rallye FIA WRC 2018 (World Rally Championship) v hodnocení konstruktérů
Po 5. podniku sezony

1 Hyundai Shell Mobis World Rally Team 144
2 M-Sport Ford World Rally Team 129
3 Toyota Gazoo Racing World Rally Team 124
4 Citroën Total Abu Dhabi World Rally Team 93

* Všechny výsledky musí být oficiálně potvrzeny federací FIA.

www.hyundai.cz