Strategie s přezutím ze superměkkých na měkké pneumatiky vyhrála Sebastianu Vettelovi Velkou cenu Brazílie

Když získal vedení v prvním kole a neztratil vedoucí pozici do konce závodu Lewis Hamilton z Mercedesu odstartoval z pit lane s odolnější měkkou směsí pneumatik (stejně jako další čtyři jezdci) a poté přezul ve 43. kole na superměkkou směs a skončil čtvrtý.


Pilot Red Bullu, Daniel Ricciardo, odstartoval po penalizaci na měkké směsi ze 14.místa, po pit stopu v prvním kole přezul dále 43. kole na superměkkou směs a dokončil na šestém místě. Týmový kolega, Max Verstapen, skončil pátý, když také využil strategii dvou zastávek.

Mario Isola, vedoucí závodního oddělení pro automobilový sport Pirelli:
“Dnes jsme očekávali nejvyšší teplotu trati – převyšující 50°C – přičemž většina předních jezdců byla schopna využít brzký výjezd safety caru. Lewis Hamilton si odjel svůj závod a zajel jedno z nejrychlejších kol na ojetých měkkých pneumatikách, i když ostatní piloti již jeli na superměkké směsi. Red Bull zůstal ve hře s oběma vozy, i když Daniel Ricciardo musel do boxů hned v prvním kole. Aktuálně zůstáváme v Interlagosu na úterní a středeční testy pneumatik pro rok 2018, než se týmy seznámí s novými pneumatikami v posledním závodě v Abú Dhabí.”

Podobné články:

1000 Kč za založení účtu

Tisícovka, která leží doslova na zemi. Založte si účet u RB, zaplaťte třikrát kartou a tisícovka je vaše. To mě zajímá.

Napsat komentář

Neomezené volání a porce dat za 327 Kč

Neplatíte zbytečně moc za svůj mobil? Podívejte se, jak mít neomezené volání a slušnou porci dat za bezkonkurenčních 327 korun.