Strategie s přezutím ze superměkkých na měkké pneumatiky vyhrála Sebastianu Vettelovi Velkou cenu Brazílie

Když získal vedení v prvním kole a neztratil vedoucí pozici do konce závodu Lewis Hamilton z Mercedesu odstartoval z pit lane s odolnější měkkou směsí pneumatik (stejně jako další čtyři jezdci) a poté přezul ve 43. kole na superměkkou směs a skončil čtvrtý.


Pilot Red Bullu, Daniel Ricciardo, odstartoval po penalizaci na měkké směsi ze 14.místa, po pit stopu v prvním kole přezul dále 43. kole na superměkkou směs a dokončil na šestém místě. Týmový kolega, Max Verstapen, skončil pátý, když také využil strategii dvou zastávek.

Mario Isola, vedoucí závodního oddělení pro automobilový sport Pirelli:
“Dnes jsme očekávali nejvyšší teplotu trati – převyšující 50°C – přičemž většina předních jezdců byla schopna využít brzký výjezd safety caru. Lewis Hamilton si odjel svůj závod a zajel jedno z nejrychlejších kol na ojetých měkkých pneumatikách, i když ostatní piloti již jeli na superměkké směsi. Red Bull zůstal ve hře s oběma vozy, i když Daniel Ricciardo musel do boxů hned v prvním kole. Aktuálně zůstáváme v Interlagosu na úterní a středeční testy pneumatik pro rok 2018, než se týmy seznámí s novými pneumatikami v posledním závodě v Abú Dhabí.”

Podobné články:

2000 Kč leží na zemi

Získejte 2000 Kč třeba na benzín jen za to, že si otevřete účet u mBank. Žádné losování, odměnu dostane každý! Je to vyzkoušené. Chci 2000 Kč za nic.

Napsat komentář