[Tisková zpráva] Známý britský výrobce sportovních automobilů, značka McLaren, má od nynějška oficiální zastoupení i pro Českou republiku. Vídeňská společnost DENZEL se totiž stala dovozcem vozů této značky nejen do Rakouska, ale také do dalších zemí střední a jižní Evropy (ČR, Maďarsko, Slovensko a země bývalé Jugoslávie).

Koncem letošního května otevřeli ve vídeňské čtvrti Erdberg novou prodejnu MEGADENZEL, jejíž součástí je také showroom značky McLaren, v pořadí už 36. na světě. V nabídce je prozatím jediný model McLaren MP4–12C, k němuž by měla záhy přibýt spider s otevřenou střechou a časem i nástupce legendárního supersportu F1, od jehož uvedení na trh si v letošním roce připomínáme už 20 let.

Automobilka McLaren ve Wokingu chce letos vyrobit asi 1100 automobilů, po uvedení dalších modelů by měla celková výroba dosáhnout čtyř až pěti tisíc vozů ročně. Základní cena modelu McLaren MP4–12C bez daně dosahuje 168 060 Euro. Dodací lhůty dosahují šesti až devíti měsíců. V Rakousku se v letošním roce zatím prodalo sedm vozů.

Dovozce plánuje ještě letos v létě uspořádat v České republice oficiální prezentaci vozů McLaren pro novináře a potenciální zákazníky.