Exkluzivně: McLaren si koupíte i v České republice

Rakouská společnost Denzel se stala dealerem vozů McLaren pro středoevropský region. Své zastoupení v České republice odstartovala prezentací v Praze, kde byl odhalen model MP4–12C. TopDrive byl u toho. Přinášíme vám informace, dojmy a fotografie.

Na celém světě je dnes 37 oficiálních dealerů značky McLaren, kteří zajišťují prodejní a servisní služby. Jednou z nich je i společnost Denzel z Vídně a právě ona je zastupuje McLaren v České republice. McLaren se stal 16. značkou v portfoliu společnosti Denzel a zařadil se tak po bok exkluzivních značek jako jsou Jaguar či Ferrari. Do Prahy dorazili pánové Michael Röck, šéf prodeje a Fritz Sommer, šéf PR.

Výrobce z Wokingu v současné době nabízí jeden model ve dvou verzích – MP4–12C a MP4–12C Spider. Základní cena MP4–12C činí € 168 060 bez daně. Dodací lhůty se pohybují v rozmezí šesti až devíti měsíců. Mez klíčové vlastnosti modelu MP4–12C patří karbonové šasi Mono Cell, navzájem propojené tlumiče Proactive Chassis, technologie z F1 Brake Steer pomáhající automobil natočit do zatáčky, Air Brake napomáhající udržovat stabilitu při brzdění z vysokých rychlostí a v neposlední řadě dvakrát přeplňovaný motor V8 s výkonem 441 kW (600 k), který bude od modelového ročníku 2013 posílen na hodnotu 459 kW (625 k). McLaren MP4–12C je 100% auto vyvinuté McLarenem a bude i prodáváno v rámci dealerské sítě McLarenu. Síla klientského servisu spočívá v rychlosti oprav, neboť každý dealer má všechny náhradní díly vždy skladem.

Exkluzivně vám přinášíme fotky a dojmy z prezentace konané 19.7. 2012 v Praze. Setkání s MP4–12C tváří tvář v nás zanechalo silný vizuální dojem. Je to nádherný vůz s příkladným zpracováním. Mezi perličky patří otvírání dveří dotykem, dveře nemají žádné kliky ani tlačítka, dále interiér, který vás jednoduše obejme a překvapením byl i poměrně velký zavazadlový prostor. Tvrzení McLarenu, že je to vůz na každý den, bereme s rezervou, ale trávit dny v tomto automobilu bude zajisté velmi příjemné.

Podobné články:

1000 Kč za založení účtu

Tisícovka, která leží doslova na zemi. Založte si účet u RB, zaplaťte třikrát kartou a tisícovka je vaše. To mě zajímá.

Napsat komentář

Neomezené volání a porce dat za 327 Kč

Neplatíte zbytečně moc za svůj mobil? Podívejte se, jak mít neomezené volání a slušnou porci dat za bezkonkurenčních 327 korun.