SPOLEČNOST NISSAN PODNIKÁ KROKY K URYCHLENÍ ROZVOJE INFRASTRUKTURY PRO DOBÍJENÍ ELEKTROMOBILŮ

[Tisková zpráva] Společnost Nissan se spojila s předními evropskými elektrorozvodnými společnostmi a dodavateli zařízení pro elektromobily, aby urychlila rozvoj levnějších a menších rychlodobíjecích stanic pro baterie elektromobilů a zrychlila instalaci veřejně dostupných rychlodobíjecích stanic (Quick Charge – QC) na území Evropy.

Očekávaným výsledkem této dohody mezi společnostmi Nissan, Circutor, DBT, Efacec, Endesa a Siemens bude dramatické snížení ceny jednotek o více než polovinu na úroveň pod 10 tisíc eur, což podnikům, jako jsou čerpací stanice, provozovatelé vozových parků a maloobchodní prodejny umožní nainstalovat rychlodobíjecí stanice a ziskově je provozovat jako obchodní činnost. To znamená, že řidiči vozidel Nissan LEAF a dalších vozidel s možností rychlodobíjení budou moci používat svá vozidla pro delší cesty a dobíjet baterii vozu na 80 % kapacity za méně než půl hodiny.

V důsledku toho se očekává, že ke konci roku 2012 budou po celé Evropě fungovat tisíce rychlodobíjecích stanic a v roce 2015 jich budou už desetitisíce. Tato infrastruktura otevře možnosti pořízení vozu LEAF zcela novému spektru zákazníků, kteří občas potřebují vyrazit na delší cesty.

Rychlodobíjení umožňuje dobít baterii za dobu jen o něco delší, než trvá natankování tradičního automobilu. Vlastník vozu Nissan LEAF samozřejmě může vůz během dobíjení opustit a může si zatelefonovat, dát si oběd nebo si odpočinout.

1000 Kč za založení účtu

Tisícovka, která leží doslova na zemi. Založte si účet u RB, zaplaťte třikrát kartou a tisícovka je vaše. To mě zajímá.

Stejnosměrná rychlodobíjecí stanice Cha de Mo přivádí příkon 50 kW přímo do baterie, což urychluje proces dobíjení.

Nissan LEAF má dojezd mezi nabitími až 175 km dle metodiky NEDC (New European Driving Cycle). Více příležitostí k dobíjení a možností rychlého dobití energie poskytne zákazníkům vozu Nissan LEAF větší příležitosti k ježdění.
„Věříme, že dojezd vozu Nissan LEAF bude dostatečný pro uspokojení potřeb každodenního ježdění většiny řidičů. Nicméně díky stále většímu počtu rychlodobíjecích stanic dostupných po celé Evropě budou vlastníci elektromobilů, kteří potřebují jezdit na delší vzdálenosti, moci jezdit s důvěrou, s vědomím, že si budou moci dobít energii, ať už pojedou kamkoli, což je podle našeho názoru zásadním faktorem pro masové přijetí elektromobilů,“ uvedl Toshiyuki Shiga, COO společnosti Nissan.

Cíl přinést na trh levnější a menší rychlodobíjecí stanice bude splněn díky kombinaci převratné technologie rychlodobíjení Nissan představené u nové stejnosměrné rychlodobíjecí stanice Nissan a cenného regionálního know-how našich evropských partnerů.

Rychlodobíjecí stanice splňují požadavky předpisů evropských zemí pro dobíjení a jsou připraveny pro střídavé rychlodobíjení, aby podpořily nástup vozidel s rychlodobíjením střídavým proudem.

Dodávky vozu Nissan LEAF již byly zahájeny ve Spojeném království, Nizozemsku, Irské republice, Francii, Španělsku a Portugalsku. Vozy je již možné objednávat také ve Švýcarsku, Belgii, Norsku, Švédsku a Dánsku a zákazníci na těchto trzích mohou očekávat brzké dodání svých vozů.

Nissan v Evropě

Společnost Nissan má ze všech zámořských výrobců jednu z nejrozsáhlejších evropských základen. V oblasti konstrukce, výzkumu a vývoje, výroby, logistiky, prodeje a marketingu zaměstnává Nissan v Evropě více než 12 500 zaměstnanců. V loňském roce opustilo výrobní haly ve Velké Británii, Španělsku a Rusku více než 528 000 vozů včetně malých MPV, oceňovaných crossoverů, SUV a užitkových vozů. V současné době nabízí značka Nissan již 24 rozmanitých a moderních produktů a je na dobré cestě stát se nejúspěšnější japonskou značkou v Evropě.

O společnosti Nissan

Společnost Nissan Motor, druhá největší japonská automobilka z hlediska objemu výroby, sídlí v japonské Jokohamě a je integrální součástí aliance Renault-Nissan. Celosvětově zaměstnává více než 150 000 pracovníků a v roce 2010 dodala svým zákazníkům přes 4 miliony vozů. Ve snaze vytvořit zajímavé a netradiční produkty pro každého nabízí v rámci značek Nissan a Infiniti komplexní škálu úsporných vozů s nízkými emisemi. Jakožto průkopník na trhu vozů s nulovými emisemi přepsala automobilka Nissan dějiny uvedením modelu Nissan LEAF. Jde o první cenově dostupný, masově vyráběný elektromobil, který získal celou řadu mezinárodních ocenění včetně prestižních cen Evropské a Světové auto roku 2011.

Podobné články:

Napsat komentář

Neomezené volání a porce dat za 327 Kč

Neplatíte zbytečně moc za svůj mobil? Podívejte se, jak mít neomezené volání a slušnou porci dat za bezkonkurenčních 327 korun.