Terapie automobilem

Každý z nás občas potřebuje vše hodit za hlavu a dát si pauzu. A automobil je jedna z možností, jak si vyčistit mysl od běžných starostí.

Když čtete tyto řádky, tak předpokládám, že váš vztah k automobilu je větší, než například ke kuchyňskému mixéru. Proto bude řeč o terapii automobilem a nikoliv jídlem či vínem.

Nasedněte, zavřete dveře, zapněte si pás a otočte klíčkem v zapalování. Co se bude následovat, je už čistě na vás. Projížďka krajinou? K té budete určitě potřebovat oblíbenou hudbu. Vlastníte-li cabriolet, prožitek mnohonásobně vzroste. Žádný spěch, žádný stres, jen vy, váš vůz a silnice. Jeďte tak, jakoby samotná cesta byla cílem. Tady vás ale musím upozornit na nepříjemnou skutečnost, je tu šance, že vás každodenní povinnosti doběhnou. Co s tím? Ujeďte jim!

Jak moc šlápnout na plyn, už nechám na vašem úsudku. Pokud víte o trochu obstojné silnici, kde je malý provoz, vyrazte tam. Neriskujte, hloupě nepředjíždějte a mějte na paměti bezpečnost vlastní i ostatních na silnici. Přesto všechno se nemusíte vůbec loudat. Soustřeďte se na správné řazení, citlivě dávkujte brzdy, držte správně volant oběma rukama (poloha rukou odpovídá hodinovým ručičkám ukazující tři čtvrtě na tři) a neručkujte po něm! Vnímejte řízení, čtěte silnici před vámi a nezapomínejte na zpětná zrcátka. Na starosti jste si ani nevzpomněli, že? Samozřejmě, že léčebné účinky sportovních vozů jsou větší než těch běžných, ale i normální vůz se dá slušně „provětrat“.

1000 Kč za založení účtu

Tisícovka, která leží doslova na zemi. Založte si účet u RB, zaplaťte třikrát kartou a tisícovka je vaše. To mě zajímá.

Vsadím se, že většina z vás se nedotkla ani 80 procent potenciálu vašeho vozu. Jízdu po dálnici maximální rychlostí opravdu nepovažuji za plné využívání potenciálu toho kterého vozu. Ale zdaleka ne vše patří na silnici, proto bych odkázal buď na místa, kde nehrozí újma na majetku či zdraví (např. velké plochy jako letiště) nebo rovnou vyrazit na závodní okruh, tam člověk pozná limity nejen automobilu, ale zejména ty vlastní. 


Autor: Tomáš Čanda

ruční mytí

Dalším účinným lékem je pak mytí automobilu, na mysli mám samozřejmě ruční mytí. U toho se člověk výborně odreaguje, klidně na půl dne, když se to dělá pořádně. Navíc, ruční leštění a voskování karoserie je dobrým spalovačem tělesného tuku. Není problém skončit zpocený stejně jako po jízdě na rotopedu. Zkuste a sami uvidíte!

Podobné články:

Napsat komentář

Neomezené volání a porce dat za 327 Kč

Neplatíte zbytečně moc za svůj mobil? Podívejte se, jak mít neomezené volání a slušnou porci dat za bezkonkurenčních 327 korun.