VIDEO: Jaguar C-X75 – hybridní budoucnost Jaguaru?

Ptáte se, k čemu jsou dobré koncepty? Odpověď zní takto – buď z nich něco vzejde nebo ne. Tak či tak, mají vás namlsat. Čím přispěje koncept C-X75 do sériové produkce Jaguaru není zatím zcela jasné, ale to vám nebrání si vychutnat video s tímto vozem.

Tento týden jsme vás informovali o Jaguaru F-type a jeho připravované verzi R-S, nad kterou se ještě vznáší typická anglická mlha. Prý by mohl dostat hybridní pohon v podobě čtyřválce 1,6 l s elektromotorem (?). Ale věřte někomu, kdo jezdí v protisměru. Faktem je, že hybridní vítr fouká právě od konceptu C-X75 z roku 2010. Ten měl jednašestku přeplňovanou turbodmychadlem i kompresorem pro pohon zadních kol, a dva elektromotory pohánějící přední kola. Ten dvojitě přeplňovaný motor poskytoval 367 kW (500 k) v 10 000 ot./min. Dohromady s elektromotory měl vůz výkon 632 kW (860 k) a točivý moment 1000 Nm. Pouze na „baterky“ by ujel vzdálenost o délce 60 kilometrů, ale ruku na srdce – kdo by s takovým autem jezdil jako sváteční jezdec.

Video od Jaguaru

Podobné články:

Napsat komentář

Neomezené volání a porce dat za 327 Kč

Neplatíte zbytečně moc za svůj mobil? Podívejte se, jak mít neomezené volání a slušnou porci dat za bezkonkurenčních 327 korun.