Výběr auta v autobazaru může být snadný

Na výběr auta v autobazaru si netroufne každý. Důvodem může být neznalost technických a zákulisních informací, ale i strach. Ten pramení z několika negativních zkušeností, které se šíří rychleji než ta většina pozitivních. Jak tedy vybrat auto v autobazaru bez obav?

Na tuto otázku existuje poměrně jednoduchá odpověď. Jedná se vlastně o pár bodů, které by měl každý dodržovat. Samozřejmě by bylo nejlepší přemluvit svého automechanika, aby se s vámi zašel na auto podívat. Nicméně to se nemusí každému podařit. 

1. Udělejte si představu o prodávajícím

Jedna návštěva vydá za tisíc slov. Představu o serióznosti autobazaru si uděláte nejlépe při osobním kontaktu. Přátelské vystupování, vstřícnost a ochota by měly být samozřejmostí. 

1000 Kč za založení účtu

Tisícovka, která leží doslova na zemi. Založte si účet u RB, zaplaťte třikrát kartou a tisícovka je vaše. To mě zajímá.

Pokud jste například z Ostravy a váš vysněný vůz je v autobazaru v Praze, tak asi nebudete vážit celou cestu jen kvůli úsměvu prodejce. V tomto případě je na řadě internet. Zadejte do vyhledávače například „AutoEsa reference“ a rázem se před vámi objeví reakce o předchozích zákazníků. 

2. Zkontrolujte důkladně celý vůz

Neklamnou známkou toho, že jste si vybrali kvalitní autobazar, bude i fakt, že vám nebude nikdo bránit si celý vůz důkladně zkontrolovat. Stejně tak by vám nikdo neměl odepřít zkušební jízdu.

3. Vyhněte se anonymním inzerátům

V tomto případě platí, že byste si měli dávat dvojnásobný pozor. Většina takto pořízených aut má problémy. Při této formě koupě si totiž nemůžete být jisti naprosto ničím. Prodávající vám neposkytne garanci najetých kilometrů nebo původu automobilu. Ve většině případů se mu po koupi ani nedovoláte. 

4. Prozkoumejte doplňkové služby

Ne každý prodejce ojetých automobilů vám poskytne stejné služby. Některým jde jen o prodej. U některých můžete získat asistenční služby nebo třeba slevu na zabezpečovací doplňky. Možná si říkáte, že je to drobnost. Nejspíše máte pravdu. Ale tato drobnost vám může ušetřit spoustu starostí a nákladů. 

Podobné články:

Napsat komentář

Neomezené volání a porce dat za 327 Kč

Neplatíte zbytečně moc za svůj mobil? Podívejte se, jak mít neomezené volání a slušnou porci dat za bezkonkurenčních 327 korun.