Dřív než auto vybírejte dobře autobazar

Při koupi ojetého vozu jde samozřejmě v první řadě o vůz samotný. Volba poctivého prodejce je ale neméně důležitá.

Přečtěte si, na co si dát při koupi auta pozor, abyste se později nemuseli dovolávat svého práva při podvodném jednání ze strany autobazaru. 

Čí je auto

Pro koupi vozu je pro vás zásadní informace o majiteli vozu. Stává se, že autobazar ve skutečnosti vystupuje pouze jako zprostředkovatel a tehdy nemáte v případě skrytých nebo právních vad auta nárok na jeho reklamaci v plném rozsahu. Jako zákazník jste nejlépe chránění, když je autobazar skutečným majitelem automobilu.

1000 Kč za založení účtu

Tisícovka, která leží doslova na zemi. Založte si účet u RB, zaplaťte třikrát kartou a tisícovka je vaše. To mě zajímá.

Nejsou všechny autobazary stejné

Při návštěvě autobazaru dejte na svůj dojem. Samotné zázemí by mělo být srovnatelné s prodejnou nových vozů. Ještě než vyrazíte na prodejnu, podívejte se také, jak se daná společnost prezentuje na internetu. Podle obchodního rejstříku si můžete snadno dohledat jak dobu působení firmy na trhu, tak i případné nápadné střídání majitelů.

Jednání zaměstnanců autobazaru také vypovídá o celkové kvalitě služeb a serióznosti firmy. Prodejce by měl vystupovat profesionálně a být vám nápomocný s výběrem. Pokud si s sebou přivedete automechanika a budete si chtít vůz prohlédnout, personál by vám měl pochopitelně vyjít vstříc. Samozřejmostí by měla být i zkušební jízda ve vybraném automobilu.

Dobrý autobazar se také prezentuje získanými oceněními a certifikáty o kvalitě svých služeb.

Dejte na rady druhých

Ne vždy platí, že bychom si měli nechat radit, ale pokud dojde řada na recenze, osobní zkušenosti a doporučení, vezměte je v úvahu. Zeptejte se na zkušenosti s autobazary svých známých a projděte si některé seriózní diskuse na internetu. Např. Auto ESA recenze svých zákazníků zveřejňuje přímo na svých webových stránkách.

Pro radu se dále můžete obrátit také na nezávislé testy nebo asociace zabývající se ochranou spotřebitelů.

Podobné články:

Napsat komentář

Neomezené volání a porce dat za 327 Kč

Neplatíte zbytečně moc za svůj mobil? Podívejte se, jak mít neomezené volání a slušnou porci dat za bezkonkurenčních 327 korun.