Jak postupovat při koupi a financování ojetého vozu

Automobil rozhodně není zanedbatelná investice. Přitom je známo, že nová auta velice rychle ztrácejí svoji hodnotu. Již během prvních pár měsíců po koupi to může být až třetina původní ceny. Většině z nás se tak vyplatí pořídit si spíše bazarový vůz. Jak při výběru postupovat a jaký zvolit nejvýhodnější způsob financování?

Zjistěte si co nejvíce informací předem 

Většina autobazarů má dnes již svoje webové stránky, kde si můžete nabízená auta v klidu prohlédnout a zjistit základní informace. Určitě se zajímejte o to, zda má vůz, který se vám líbí, servisní knížku. V takovém případě je totiž pravděpodobnější, že bude v dobrém stavu. 

Pokud vám na internetu nějaké informace chybí, neváhejte zvednout telefon a zeptat se přímo v daném autobazaru. Na fotografiích například nemusí být patrná všechna poškození. Ověřit byste si měli také, zda nebyl vůz havarovaný, případně zda výbava a cena odpovídají popisu na webu. 

1000 Kč za založení účtu

Tisícovka, která leží doslova na zemi. Založte si účet u RB, zaplaťte třikrát kartou a tisícovka je vaše. To mě zajímá.

Jestliže nehodláte platit celou částku hotově, zjistěte si také, zda prodejce umožňuje nákup vozu na splátky. Většinou to nebývá problém a bazary mívají dokonce své smluvní partnery, kteří pro jejich zákazníky tyto služby zajišťují. 

Nechte auto zkontrolovat odborníkem 

Když vás nějaké auto zaujalo, je čas zajít se na něj osobně podívat. Pokud sami nejste žádní odborníci, je dobré si vzít na pomoc někoho zkušeného, kdo reálný stav auta zkontroluje. Oblíbenou praxí autobazarů totiž bývá například přetáčení tachometru, ale setkat se lze i s jinými triky k oklamání zákazníka. 

Důležitým údajem, který vám pomůže udělat si představu o minulosti vozu, je tzv. VIN kód. Jedná se o unikátní kombinaci sedmnácti čísel a písmen, díky nimž je automobil jednoznačně identifikovatelný po celém světě. 

Zvažte nákup na splátky

I když kupujete vůz v bazaru, pořád jde o poměrně velkou částku, kterou nemusí být snadné vydat najednou. Naštěstí lze pořídit i ojeté auto na splátky, přičemž jako nejvhodnější se jeví využít spotřebitelský úvěr. Ten poskytují jak banky, tak nebankovní instituce typu Home Credit, a jeho zřízení bývá velmi jednoduché. 

Ke sjednání půjčky vám budou stačit dva doklady totožnosti, nejlépe občanský a řidičský průkaz. Kromě toho bude třeba doložit originál potvrzení o výši příjmu od zaměstnavatele nebo pracovní smlouvu a kopii tří posledních výplatních pásek. Většinou to lze provést přímo u prodejce a ve vybraném autě tak můžete odjet téměř okamžitě.

Podobné články:

Napsat komentář

Neomezené volání a porce dat za 327 Kč

Neplatíte zbytečně moc za svůj mobil? Podívejte se, jak mít neomezené volání a slušnou porci dat za bezkonkurenčních 327 korun.