MINI Baker Street a MINI Bayswater

[Tisková zpráva] Pro nové speciální edice MINI byla inspirací stylová metropole Londýn, která bude hostit olympijské hry. Nové modely se vyznačují exkluzivními prvky výbavy a také mnoha tradičními prvky.

Zbývají už pouhé měsíce do začátku olympijských her v hlavním městě domovské země značky MINI a tato automobilka představuje dvojici speciálních edicí, vyznačující se inspirací právě výjimečným stylem Londýna. Osobité edice MINI Baker Street a MINI Bayswater se začnou prodávat na jaře 2012. Expresivní prvky vnějšího vzhledu, stejně tak jako exkluzivní provedení interiéru s velmi bohatou výbavou doplňují pověstné potěšení z jízdy, které vozy MINI tradičně svým řidičům poskytují. Edice MINI Baker Street v sobě spojuje mladistvého ducha, svěžest a moderní pokrokový styl, zatímco MINI Bayswater se primárně zaměřuje na sportovní charakter a agilní jízdní projev, kterými jsou vozy MINI pověstné.

Obě speciální edice budou vyráběny pouze po omezenou dobu a budou se prodávat po celém světě. MINI Baker Street lze objednat v provedeních MINI One, MINI Cooper, MINI One D a MINI Cooper D, zatímco MINI Bayswater bude nabízen pro modely MINI Cooper, MINI Cooper S, MINI Cooper D a MINI Cooper SD.

MINI Baker Street: individualista s příchutí extravagance

Edice MINI Baker Street se vyznačuje mnoha exkluzivními prvky, speciálně vyvinutými pro tento model. Střecha provedená v metalické šedé barvě ladí s primárně černými, mírně se zužujícími pruhy na přední kapotě. S novým odstínem laku karoserie vhodně korespondují 16palcová kola 6-Star s dvojitými paprsky, která jsou stejně jako kryty vnějších zpětných zrcátek lakovaná lesklou černou barvou. MINI Baker Street lze objednat také v bílé barvě Pepper White nebo černé Midnight Black. Modely MINI Cooper a MINI Cooper D mají střechu lakovanou černou barvou. Ozdobné prvky v okolí bočních blikačů nesou nápisy „Baker Street“.

1000 Kč za založení účtu

Tisícovka, která leží doslova na zemi. Založte si účet u RB, zaplaťte třikrát kartou a tisícovka je vaše. To mě zajímá.

Nezaměnitelnou atmosféru uvnitř vytváří svěží kombinace látky a kůže na sedadlech. V nejlepší britské tradici se nesou světle šedá sedadla s barvou odpovídající odstínu střechy se šikmým prošíváním. Stejná barva je použita také na dekoračních lištách přístrojové desky a na výplních dveří. Celek doplňuje stejně šedé prošívání aplikované na koberce, řadicí páku, madlo ruční brzdy, stejně tak jako na vyšitý nápis „Baker Street“ na sedadlech. Stejný nápis na prahových lištách spolu s paketem exteriéru Chrom Line dodávají této edici specifický výraz.

Výbava edice Baker Street obsahuje kromě jiného paket Pepper, jehož součástí je klimatizace, palubní počítač, kůží čalouněný volant, mlhová světla, paket vnitřního osvětlení a výškově nastavitelné sedadlo spolujezdce. Výbavu lze dále doplnit o mnoho položek, které individualitu tohoto provedení dále zvýrazní. MINI Baker Street se dodává v následujících provedeních s rozmanitými motory: MINI One (72 kW/98 k), MINI Cooper (90 kW/122 k), MINI One D (66 kW/90 k) a MINI Cooper D (82 kW/112 k). Všechny motory jsou standardně spojené se šestistupňovou manuální nebo na přání se šestistupňovou samočinnou převodovkou.
Jméno Baker Street je pro návštěvníky Londýna i místní obyvatele známé díky smyšlenému hrdinovi detektivních příběhů. Je to již 125 let, kdy spisovatel Arthur Conan Doyle zveřejnil první příběh slavného detektiva Sherlocka Holmese.

MINI Bayswater: sportovní extrovert

,MINI Bayswater neustále okouzluje svým sportovně laděným extrovertním stylem. Jedinečná zářivě modrá metalická barva Kite Blue byla navržena speciálně pro tuto edici. To samé platí také pro interiér a nepřehlédnutelná 17palcová litá kola Sandblast s lesklým černým lakováním, s nimiž kontrastují leštěné lemy a čelní části paprsků. Pro modely MINI Cooper S a MINI Cooper SD je na přání připravena metalická černá barva Midnight Black a šedá Eclipse. Sportovní charakter MINI Bayswater je posílen střechou lakovanou kontrastní černou barvou, stejně tak jako nově navrženými pruhy na přední kapotě, které se směrem dozadu vzájemně rozcházejí. Podobný motiv pruhů je vyveden také na krytech vnějších zpětných zrcátek – modré na pravé straně vozu a šedé na levé.

Nápis „Bayswater“ je umístěn nejen na plaketě u bočních blikačů, ale také na prahových lištách a sedadlech. Kůží čalouněná sedadla v barvě antracitu mají zvětšené boční vedení a současně výrazné prošívání v kombinaci modré a šedé barvy. Stejné švy se objevují na řadicí páce a madlu ruční brzdy. Vnitřní dekorační lišty mají povrchovou úpravu černého klavírového laku, vhodně tak propojují motiv černých pruhů na přední kapotě. Celek dokreslují prvky čalouněné antracitovou kůží použitou i na sedadlech, zde se však používá hodnotně působící černá nit.

MINI Bayswater je vybaveno pedály z nerezové oceli a exteriérovým paketem Chrom Line. Nechybí ani kompletní paket výbavy Pepper. Stejně jako všechna MINI, i tato speciální edice může být vybavena nesčetným množstvím dalších prvků, které automobil dále přizpůsobí individuálnímu stylu jeho majitele.

V duchu sportovního charakteru je edice MINI Bayswater nabízena pouze s výkonnějšími typy pohonných jednotek. Zákazníci mohou vybírat z následujících modelů: MINI Cooper (90 kW/122 k), MINI Cooper S 
(135 kW/184 k), MINI Cooper D (82 kW/112 k) a MINI Cooper SD (105 kW/143 k). I modely edice MINI Bayswater mohou mít standardně dodávanou šestistupňovou manuální převodovku na přání nahrazenu šestistupňovým samočinným ústrojím.

Své jméno tato speciální edice přebírá ze stejnojmenné extrémně vzrušující části Londýna. Tato čtvrť je umístěna západně od centra města a vyznačuje se neobyčejně vysokou koncentrací barů a restaurací. Součástí této oblasti je i pověstný Hyde Park. S novými edicemi MINI Baker Street a MINI Bayswater značka MINI pokračuje v pojmenovávání svých speciálních modelů po městských čtvrtích Londýna. Tuto tradici zahájilo již původní Mini a nově na ni navázaly již edice MINI Camden, MINI Mayfair a MINI Clubman Hampton.

Podobné články:

Napsat komentář

Neomezené volání a porce dat za 327 Kč

Neplatíte zbytečně moc za svůj mobil? Podívejte se, jak mít neomezené volání a slušnou porci dat za bezkonkurenčních 327 korun.