VIDEO: Marketing BMW prezentuje X6 M jako auto na okruh

Pokud se nás BMW snaží přesvědčit, že model X6 M je sportovní auto vhodné na závodní okruhy, pak zbytečně. Praxe nám potvrzuje něco zcela jiného.

Schopnosti BMW X6 nechceme ani v nejmenším podceňovat. Dynamika a jízdní vlastnosti minulé generace ve verzi M50d nás učarovaly (čtěte TEST). Vrcholná benzínová verze X6 M je na tom ještě lépe. Na podzim minulého roku představilo BMW druhou generaci SUV modelů ve verzi M, tedy X5 M a X6 M

Dvakrát přeplňovaný osmiválec disponující výkonem 423 kW a zdrcující silou 750 Nm umí rozhýbat vůz o hmotnosti 2340 kilogramů z klidu na 100 km/h za 4,2 s. Stejný obdiv, jaký sklízí motor, si zaslouží podvozek, který je schopen tohle monstrum udržet na silnici. 

Skutečně sportovní vůz?

Následujícím videem se nás BMW snaží přesvědčit, že X6 M je vynikající sportovní vůz vhodný na závodní dráhu. A tady se marketingový chtíč rozchází s realitou. Žádné SUV, ať jsou jeho vlastnosti sebelepší, nemůže být nikdy skutečným sportovním vozem. V tom mu brání jeho hmotnost a vysoké těžiště. Prožitek z jízdy po závodní dráze tak nebude nikdy takový, jaký je v sedanu či coupé (viz M3 & M4). Tohle vědí všichni závodníci, včetně těch na videu, instruktoři sportovní jízdy a jak se ukazuje, tak to naštěstí vědí i samotní zákazníci. Důkaz? Stačí navštívit kterýkoliv závodní okruh v době pořádání jízd pro veřejnost a sledovat modely BMW. Ty s písmenkem „X“ v názvu neuvidíte vůbec…

Video od BMW

1000 Kč za založení účtu

Tisícovka, která leží doslova na zemi. Založte si účet u RB, zaplaťte třikrát kartou a tisícovka je vaše. To mě zajímá.

Podobné články:

Napsat komentář

Neomezené volání a porce dat za 327 Kč

Neplatíte zbytečně moc za svůj mobil? Podívejte se, jak mít neomezené volání a slušnou porci dat za bezkonkurenčních 327 korun.