Poodhalení kabátku BMW X4

BMW úspěšně rozšiřuje řadu svých SUV, tedy SAV, abychom použili hantýrku Mnichova. Dalším v řadě je model, o kterém se již nějakou dobu mluví – X4. Ten naváže na úspěch větší a stejně koncipované X6.

BMW X6 bylo a stále je zlom v kategorii SUV. Žádný jiný výrobce neměl odvahu či chuť přijít s „čtyřdveřovým coupé do terénu“. Toto spojení zní sice hrozně, ale výsledek je víc než dobrý. Můžete si tisíckrát říkat, že X6 je auto k ničemu, že je zcela zbytečné a možná i nepraktické, ale uvědomte si, že toto auto prodává design, nikoliv rozum. Velice dobrá prodejní čísla X6ky jsou motivací pro BMW aplikovat stejný recept o kategorii níže. Tak jako X6 sdílí techniku s X5, bude nová X4 vycházet z modelu X3. 

Samozřejmostí je pohon všech kol xDrive a škála motorů dvoulitrovými čtyřválci (benzín a nafta) počínaje a třílitrovými šestiválci konče. Dokonce se hovoří o M verzi, o které jsme vás již informovali v červenci minulého roku. X4 se bude stejně jako její „sestry“ vyrábět ve Spartanburgu, Jižní Karolína, USA. Výroba začne v roce 2014, přesný datum BMW nezveřejnilo. Vůz se ale veřejnosti představí už letos na autosalonu v Šanghaji.

Podobné články:

1000 Kč za založení účtu

Tisícovka, která leží doslova na zemi. Založte si účet u RB, zaplaťte třikrát kartou a tisícovka je vaše. To mě zajímá.

Napsat komentář

Neomezené volání a porce dat za 327 Kč

Neplatíte zbytečně moc za svůj mobil? Podívejte se, jak mít neomezené volání a slušnou porci dat za bezkonkurenčních 327 korun.