Kam pro ojetý automobil

Kupujeme-li automobil z druhé ruky, máme na výběr z několika možností, kde vůz koupit. TopDrive.cz dal dohromady pro a proti každé z nich. Víte, kde nejlépe koupit luxusní vůz?

Úvodem je třeba říci, že všechny ojeté automobily mají jedno společné – jsou ojeté. Rozdílná je jen míra opotřebení a následně výše vašich investic do náhradních dílů a servisu daného automobilu. Jakou zvolit cestu při koupi takového auta? Na výběr máme čtyři možnosti, z nichž každá má své výhody a samozřejmě i úskalí.

Inzerát
+
osobní jednání výběr nás může stát mnoho času a najetých kilometrů
smlouvání o ceně sliby, co se nakonec nevyplní

Cestou koupě přes inzerát se většinou vydají ti, co chtějí levnější automobil, ale pozor, tento způsob může být zdlouhavý hledáním toho správného kousku. Často pak přijde zklamání při setkání s vozem tváří tvář.

Autobazar
+
široký výběr riziko zamaskovaného vraku
možnost protiúčtu ne vždy férové jednání
možnost leasingu smlouvání o ceně v omezené míře

Velké autobazary vykupují vozy, mají stovky vozů v nabídce, kterou denně aktualizují a nabízí finanční služby. Je to ta nejjednodušší cesta koupě ojetého vozu.

Autorizovaný dealer
+
záruka vysoká cena
možnost servisní prohlídky omezený výběr
častý případ, kdy byl zde vůz zakoupen jako nový a následně servisován
zánovní vozy
jednání na úrovni

3000 Kč za založení účtu v bance

Tři tisícovky, které leží doslova na zemi a stačí je zvednout. Založte si účet u RB, zaplaťte třikrát měsíčně kartou a tři tisícovky jsou vaše. To mě zajímá.

Nejspolehlivější cesta k ojetému popř. zánovnímu luxusnímu vozu. Doporučujeme vybrat takový automobil, který byl v dealerství zakoupen a servisován. Čím dražší automobil kupujete, tím více berte tuto radu na zřetel.

Klub fanoušků značky
+
osobní jednání některé kluby nemají veřejně přístupné internetové stránky
většinou kvalitní a udržované vozy vysoká cena kvalitních vozů
dobrá cesta při hledání vzácného vozu z limitované série

Většina opravdových fanoušků si své hýčkané vozy prodává sama. Tito lidé je často servisují ve specializovaných servisech či dílnách a věnují svým vozům velkou pozornost. A protože se členové daného klubu znají, můžete tak dostat doporučení na vůz jiného člena klubu. Touto cestou je dobré se vydat při koupi vzácného automobilu či veterána.

Jaký názor máte na nákup ojetých aut vy? Jakou variantu preferujete? Podělte se v komentářích pod článkem.

Podobné články:

Napsat komentář

3000 Kč za založení účtu v bance

Tři tisícovky, které leží doslova na zemi a stačí je zvednout. Založte si účet u RB, zaplaťte třikrát měsíčně kartou a tři tisícovky jsou vaše. To mě zajímá.