5 důvodů, proč si pořídit cabriolet

Líbily se vám vždy otevřené vozy, ale neměli jste odvahu si takový vůz pořídit? My vám rádi ukážeme, že se obáváte možná až moc zbytečně.

Je léto, vy spokojeně řídíte své kombi, a pak se to stane. Předjede vás cabriolet a vy jen sledujete, jak mizí v dáli. Chvíli si představujete, jak sedíte za jeho volantem vy, a pak se vrátíte do reality a začnete se ujišťovat, že kombík byl správnou volbou. Zde je pět důvodů, proč dát cabrioletu šanci.

Důvod 1. Atraktivní vůz

V dnešní době není vyjádření vlastní individuality zločin, ba naopak. A tak se atraktivně oblékáte, vlastníte poslední model smartphonu, zušlechťujete své bydlení, jíte exotická jídla, ale každé ráno sedáte do šedivé škatule. 1:0 pro cabriolet.

Důvod 2. Pevná skládací střecha

1000 Kč za založení účtu

Tisícovka, která leží doslova na zemi. Založte si účet u RB, zaplaťte třikrát kartou a tisícovka je vaše. To mě zajímá.

Už slyším, jak říkáte, že cabriolet je jen letní záležitost. Je a není. Už dávno se nenabízí cabriolety jen s plátěnou střechou. Vyberte si takový, co má pevnou skládací střechu, a pak přečkáte i sněhovou vánici.

Důvod 3. Čtyři místa k sezení

Další várka protiargumentů se bude jistě týkat malého zavazadlového prostoru a nepoužitelných zadních sedadel.  Reklamní slogany rodinných automobilů odvedly dobrou práci. A tak všichni lačníme po co největších automobilech, ve kterých pak 90 % času jezdíme sami a jediné, co převážíme, je vzduch. Cestujete-li na dovolenou letecky a nejste zapálení chalupáři tahající víkend co víkend pytle cementu, pak cabriolet nemusí být tak iracionální volbou, jak se zdá. Vyberte si takový, co má čtyři místa, zadní sedadla pak alespoň vykompenzují menší kufr a pokud už vzadu někoho povezete, nebude to jistě daleko.

Důvod 4. Dieselový motor

Ano, je to tak, i pod kapotou cabrioletu může vrčet naftový motor. Je sice škoda se zbytečně připravit o zvukovou kulisu benzinového motoru, ale jezdíte-li delší trasy nebo jste prostě na diesel zvyklí, tak proti gustu…

Důvod 5. Lepší uchovatel hodnoty

Za cabriolet sice zaplatíte více než za běžný vůz, ale naopak v případě prodeje si cabriolety lépe drží cenu. Ani z tohoto pohledu není koupě cabrioletu šlápnutím vedle.

Sami vidíte, že otevřený vůz není překážkou a dá se s ním každodenně žít. Jeho přednosti vyniknou ještě více, vlastníte-li jeden běžný vůz. A že je v Čechách málo slunečných dnů? Podívejte se do deštivé Británie, kde se cabriolety těší velké oblibě. 

Podobné články:

6 komentářů u „5 důvodů, proč si pořídit cabriolet“

 1. Pokud má kabriolet plechovou střechu, zabere obvykle celý kufr nebo tam nějaké místo na zavazadla i přesto zbude?

  Odpovědět
  • Má-li vůz pevnou (plechovou) skládací střechu tak objem zavazadlového prostoru je větší v případě, že je střecha „natažená“. V opačném případě, kdy je střecha dole, tak se objem zavazadlového prostoru zmenší, ale přesto tam ještě nějaké místo zbyde.

   Odpovědět
   • no, zbyde…do SLKacka jsem po stazeni strechy dal do kufru notas, maly batoh a bylo plno 🙂 Ale jak zde bylo napsano…kabrio neni stehovak.

    Odpovědět
 2. V případě, že se bavíme například o dvoumístném roadsteru, dle mého názoru je debata o kufru naprosto lichá. Tyhle auta jsou vyrobena pro radost, tj. víkendové vyjížďky, dovolené v Alpách a podobně. Chápu argument, že když se jede na dovolenou, je potřeba zabalit určité množství věcí (zvláště když je spolujezdkyně neodbytná a opravdu potřebuje těch 10 párů bot na 5 dní), ale množství věcí je pouze subjektivní záležitost. Z vlastní zkušenosti vím, že množství věcí v kufru se dá hodně omezit a člověk si vystačí s málem. Tj., množství věcí by se mělo přizpůsobit kufru auta a ne naopak…jinak bychom všichni jezdili v Iveco Daily. Závěrem, myslím že každý roadster, alespoň s náznakem kufru, pojme věci pro dva lidi a to minimálně na týden.

  Odpovědět
  • Letos jsme poprvé absolvovali týdenní dovolenou na motorce. To se pak naučí člověk šetřit místem, když věci na týden musí sbalit se vším všudy do 20l boční kapsy 🙂 Předtím pokaždé kombíkem ve dvou nebyl problém naložit každej dvě plný velký cestovky. Ale člověku opravdu stačí málo věcí, když bere jen to podstatné.

   Odpovědět
   • co nemám to nepotřebuju.
    mám-li na supersport cabrio, na dovolenou mi stačí kartáček na zuby a kreditní karta.

    Odpovědět

Napsat komentář

Neomezené volání a porce dat za 327 Kč

Neplatíte zbytečně moc za svůj mobil? Podívejte se, jak mít neomezené volání a slušnou porci dat za bezkonkurenčních 327 korun.