Líbily se vám vždy otevřené vozy, ale neměli jste odvahu si takový vůz pořídit? My vám rádi ukážeme, že se obáváte možná až moc zbytečně.

Je léto, vy spokojeně řídíte své kombi, a pak se to stane. Předjede vás cabriolet a vy jen sledujete, jak mizí v dáli. Chvíli si představujete, jak sedíte za jeho volantem vy, a pak se vrátíte do reality a začnete se ujišťovat, že kombík byl správnou volbou. Zde je pět důvodů, proč dát cabrioletu šanci.

Důvod 1. Atraktivní vůz

V dnešní době není vyjádření vlastní individuality zločin, ba naopak. A tak se atraktivně oblékáte, vlastníte poslední model smartphonu, zušlechťujete své bydlení, jíte exotická jídla, ale každé ráno sedáte do šedivé škatule. 1:0 pro cabriolet.

Důvod 2. Pevná skládací střecha

Už slyším, jak říkáte, že cabriolet je jen letní záležitost. Je a není. Už dávno se nenabízí cabriolety jen s plátěnou střechou. Vyberte si takový, co má pevnou skládací střechu, a pak přečkáte i sněhovou vánici.

Důvod 3. Čtyři místa k sezení

Další várka protiargumentů se bude jistě týkat malého zavazadlového prostoru a nepoužitelných zadních sedadel.  Reklamní slogany rodinných automobilů odvedly dobrou práci. A tak všichni lačníme po co největších automobilech, ve kterých pak 90 % času jezdíme sami a jediné, co převážíme, je vzduch. Cestujete-li na dovolenou letecky a nejste zapálení chalupáři tahající víkend co víkend pytle cementu, pak cabriolet nemusí být tak iracionální volbou, jak se zdá. Vyberte si takový, co má čtyři místa, zadní sedadla pak alespoň vykompenzují menší kufr a pokud už vzadu někoho povezete, nebude to jistě daleko.

Důvod 4. Dieselový motor

Ano, je to tak, i pod kapotou cabrioletu může vrčet naftový motor. Je sice škoda se zbytečně připravit o zvukovou kulisu benzinového motoru, ale jezdíte-li delší trasy nebo jste prostě na diesel zvyklí, tak proti gustu…

Důvod 5. Lepší uchovatel hodnoty

Za cabriolet sice zaplatíte více než za běžný vůz, ale naopak v případě prodeje si cabriolety lépe drží cenu. Ani z tohoto pohledu není koupě cabrioletu šlápnutím vedle.

Sami vidíte, že otevřený vůz není překážkou a dá se s ním každodenně žít. Jeho přednosti vyniknou ještě více, vlastníte-li jeden běžný vůz. A že je v Čechách málo slunečných dnů? Podívejte se do deštivé Británie, kde se cabriolety těší velké oblibě.