reklama Suzuki

Lewis Hamilton s Mercedesem vyhrál Vekou cenu USA se strategií jedné zastávky, když Sebastian Vettel s Ferrari dokončil druhý po dvou pit stopech a ještě se drží v boji o titul.

Navzdory včerejšímu vyššímu opotřebení a teploty trati téměř 40°C zvolila většina jezdců kombinaci ultraměkké-měkké pneumatiky s jednou zastávkou v boxech. Nicméně někteří jezdci zvolili alternativní strategii, zejména Vettel a Max Verstappen, který odstartoval ze 16. pozice na superměkkých pneumatikách. Holanďan zastavil dvakrát v boxech, poprvé přezul na měkké pneumatiky a poté na superměkké, aby se pokusil získat místo na stupních vítězů v posledním kole, které ale po penalizaci ztratil.

reklama Isuzu

Mario Isola, vedoucí závodního oddělení pro automobilový sport Pirelli:
“Teplota trati a vzduchu byla v průběhu závodu poměrně vysoká, to byly pro jezdce odlišné podmínky než v průběhu víkendu. Nicméně do hry se dostala strategie jedné zastávky a měkké pneumatiky, i když v průběhu tréninků nebylo moc jezdců, kteří tuto směs využili. Strategie byla v této Velké ceně rozhodující, týmy reagovaly na měnící se okolnosti, stejně jako na aktuální změny strategií soupeřů. Přikladem byli Max Verstappen a Sebastian Vettel, kteří byli extrémně rychlí v závěru závodu po finálním pit stopu. Jménem všech blahopřejeme Mercedesu k dalšímu titulu v poháru konstruktérů”.