Blíží se léto a s ním i čas dovolených. Spousta rodin proto už dnes vybírá ze stovek nabídek cestovních kanceláří. Časy, kdy jsme si nedokázali představit dovolenou jinak, než na lehátku u vody jsou však nenávratně pryč. Mezi zákazníky jsou stále více oblíbené aktivní dovolené.

Cestovní kanceláře v posledních letech zaznamenaly enormní zájem o aktivní dovolené. V České republice patří mezi nejoblíbenější aktivní dovolené bezesporu dovolené na kole. Nenechte se zmást, k zájemcům o tento druh dovolené se neřadí pouze profesionální a rekreační sportovci, ale také lidé, kteří nemají v průběhu roku ke sportu moc blízko. Dovolené na kole jsou velmi oblíbené u osob, které mají sedavé zaměstnání, celý den jsou zavřeni v kanceláři, nemají dostatek pohybu a na pohyb a sport jim nezbývá v průběhu roku dost času. Dovolenou na kole můžete pojmout také jako rodinnou dovolenou. Pokud jízdu na kole přizpůsobíte i těm nejmenším členům rodiny, užijete si dovolenou jak vy, tak vaše ratolesti. 

Na vlastní pěst 

Pokud jste se také rozhodili pro dovolenou na kole, nemusíte nutně využívat nabídek cestovních kanceláří. Cestování s cestovní kanceláří má jistě své výhody. Pokud se však rozhodnete cestovat na vlastní pěst, nebudete litovat. Nejen že tím ušetříte dost peněz, můžete si sami vybrat trasy, které vám vyhovují, osobně vyhledat ubytování, kde se budete cítit příjemně, ale hlavně nejste vázáni na žádné termíny a nemusíte zůstávat stále na jednom místě. Spousta lidí od dovolené na kole opouští, protože je podle nich problém přepravou jízdních kol. V důsledku toho si pak zbytečně připlácejí za cyklozájezd s cestovními kancelářemi nebo dovolenou s bicyklem úplně zavrhnou. To je však obrovská chyba. V dnešní době nabízejí prodejci nepřeberné množství nosičů kol na střechu, nosičů kol na tažná zařízení, ale také nosičů kol na zadní dveře . Pořizovací cena navíc není vůbec vysoká! Kvalitní nosiče a tažná zařízení jsou investice, která se vám brzo vrátí a je to příslušenství, které vám vydrží v podstatě celý život.