Thule: severská značka kvalitního autopříslušenství

Auto příslušenství je dnes už celkem běžnou součástí mnoha osobních vozů, které jsou příležitostně využívány na výlety nebo rodinné dovolené. S neustále se zvyšující oblibou cyklistiky jako letního sportu a dostupností zimních sportů se také zvyšuje potřeba kvalitního vybavení a nosičů na auto. Na co se ale při výběru zaměřit?

S nosiči kol a lyží se roztrhl pytel a vybrat správně není tak snadné. Někteří se zaměřují primárně na cenu a volí ideálně levnější řešení. To ovšem není úplně nejideálnější přístup. Mezi nosiči je velký rozdíl. Je potřeba si uvědomit, že například nosiče kol na tažné zařízení i na střechu musejí unést nemalou zátěž a vydržet i při náročných podmínkách, jako je prudké brzdění a náhlé manévrování. Pokud by kola kupříkladu spadla ze střechy, mohou ohrozit provoz na silnici. Stejně tak u zadních nosičů je potřeba, aby kola při prudším zastavení nevletěla do zadního okna.


Thule

Nosič kol

Obecně velice kvalitně zpracované nosiče kol produkuje značka Thule, jejíž produkty se také skvěle umisťují v nezávislých testech.

Jak je to správně

1000 Kč za založení účtu

Tisícovka, která leží doslova na zemi. Založte si účet u RB, zaplaťte třikrát kartou a tisícovka je vaše. To mě zajímá.

Každý nosič by měl splňovat nejenom bezpečnostní požadavky, to znamená, aby se na střeše kola nenakláněla při ostřejších zatáčkách, byla dostatečně pevně uchycena, aby nehrozilo jejich uvolnění, ale také je zásadní uživatelské hledisko. S nosiči by se mělo snadno manipulovat. Měly by být snadno přichytitelné.

Na střeše je místa dost

Střecha auta je snad nejvíce využívaným místem pro přepravu věcí. Je to dáno určitě také tím, že mnohem více aut je z výroby vybaveno střešním nosičem, nebo alespoň podélníky, než je aut vybavených tažným zařízením. I pokud ale nosič na střeše nemáte, není problém si dokoupit. Střešní nosiče Thule splňují náročné požadavky a člověk s nimi má jistotu, že neprasknou, nebo se na nich neobjeví po čase používání jiný defekt. Podobně také nástavba v podobě nosičů lyží Thule na zimu je vhodnou volbou. Odolné materiály a kvalitní zpracování jsou pro Thule typické.

Podobné články:

Napsat komentář

Neomezené volání a porce dat za 327 Kč

Neplatíte zbytečně moc za svůj mobil? Podívejte se, jak mít neomezené volání a slušnou porci dat za bezkonkurenčních 327 korun.