POTVRZENO: Bugatti Veyron Grand Sport Vitesse je nejrychlejší kabriolet

Když to nešlo se střechou, tak to zkusili bez střechy a rekord je na světě. Bugatti Veyron Grand Sport Vitesse World Record Car překonal magickou hranici 400 km/h bez střechy. Čtěte, kolik aut vznikne, kolik budou stát a omrkněte vůz na fotkách.

Minulý týden jsme vás informovali o tom, že Bugatti Veyron Super Sport bylo zbaveno titulu nejrychlejšího sériově vyráběného automobilu (článek zde). Bugatti se však nehodlalo zahanbit a tak se svým aktuálním modelem Grand Sport Vitesse vytvořilo další rekord, tentokrát pro otevřené vozy. Na testovací dráze koncernu Volkswagen Ehra-Lessien se čínský závodník Anthony Liu rozjel s Veyronem až na rychlost 408,84 km/h. Rekord potvrdila TÜV, nezávislá organizace pro technickou kontrolu a inspekci. Vůz Grand Sport Vitesse World Record Car (motor W16, objem 8,0 l, výkon 1200 k, točivý moment 1500 Nm) se představí koncem týdne na Shanghai Motor Show. Edice bude zahrnovat pouhých 8 kusů, každý vůz s cenou € 1,99 milionu bez daně.

Podobné články:

Napsat komentář

Neomezené volání a porce dat za 327 Kč

Neplatíte zbytečně moc za svůj mobil? Podívejte se, jak mít neomezené volání a slušnou porci dat za bezkonkurenčních 327 korun.