Cyklista motoristou a naopak

Koho baví cyklistika, určitě dřív nebo později zjistí, že objíždět stále dokola stejné oblasti je nuda. Není tudíž nad to vyrazit si někam dál od rodné hroudy a na kole projet i jiné části země, potažmo i jiného státu.

Do cestování s jízdním kolem veřejnou dopravou by se asi nikdo moc nehrnul, i když i to je možnost. Přesto je v takovém případě auto tou nejlepší alternativou. Možnosti, jak se dá autem převážet kolo, nebo spíš kola, protože jedno kolo se dá klidně strčit i do kufru, je více. Záleží především na možnostech, které vaše auto skýtá již v začátku. V podstatě jsou základem buď střešní nosič, nebo tažné zařízení. Jestli vaše auto má jedno nebo druhé, od toho se asi bude odvíjet další postup.

Auto, které disponuje střešním nosičem, může pojmout kola na střechu. Jsou k tomu ovšem zapotřebí speciální úchyty. Jedná se o k tomu určené nosiče kol. Ty se dají koupit například na elsaslovakia.sk konkrétně v sekci nosiče bicyklov. Je potřeba se zaměřit jednak samozřejmě na množství jízdních kol, které je možné s takovým nosičem na střechu uchytit, ale taky jakým způsobem se budou kola uchycovat. Budou se standardně připevňovat „na stojáka“ za zadní a přední kolo nebo se bude muset třeba přední kolo odebrat – i takové nosiče jsou, které upevňují kolo za přední vidlici. U tohoto způsobu přepravy kol je vhodné si uvědomit, že budete o dost vyšší a taky se vám nejspíš zvedne spotřeba, protože kola na autě způsobí větší odpor vzduchu. 

Jestli střešní nosiče nemáte, můžete je buď pořídit – i ty se dají koupit na elsaslovakia.sk v sekci strešné nosiče nebo můžete zkusit druhou alternativu. Tedy uchycení kol za tažné zařízení. Kola takto připevněná obvykle zastiňují pohled ze zadního okna, takže pozor při řízení. Jinak zadní nosič na kolo taky většinou zakrývá zadní světla, takže bývá vybaven náhradními. Jistě, že ani tažné není úplně standardním vybavením auta, i když je dost praktické. Dá se použít i k zapřažení vozíku, což se hodí třeba při stěhování. Pakliže ani tažné nemáte, můžete do třetice zkusit zabrouzdat na stránky elsaslovakia.sk do kategorie ťažné zariadenia. Je ale ještě třetí možnost, pokud nechcete nic pořizovat, ani tažné, ani střešní nosič a to jsou nosiče na zadní dveře. Umožňují přichytit kola přímo za zadek auta, takže sice stíní zadní okno, ale nezakrývají zadní světla.

Podobné články:

3000 Kč za založení účtu v bance

Tři tisícovky, které leží doslova na zemi a stačí je zvednout. Založte si účet u RB, zaplaťte třikrát měsíčně kartou a tři tisícovky jsou vaše. To mě zajímá.

Napsat komentář

3000 Kč za založení účtu v bance

Tři tisícovky, které leží doslova na zemi a stačí je zvednout. Založte si účet u RB, zaplaťte třikrát měsíčně kartou a tři tisícovky jsou vaše. To mě zajímá.