Mercedes-Benz G 63 AMG 6×6 – když čtyři kola nestačí

Koukněte na poslední počin Mercedesu v kategorii malých městských vozů.

Při pohledu na G 63 AMG 6×6 začínáme mít pocit, že Mercedes-Benz zapomněl, jak se dělají off-roady. Tohle že je terénní vůz? Drobeček s délkou 5867 mm uveze jen 4 lidi a nemá žádný zavazadlový prostor, až na tu korbu vzadu. Vzhledem k světlé výšce a „silničnímu“ vzorku pneumatik máme vážné pochybnosti o nájezdových úhlech, brodivosti a celkově o průchodnosti auta v terénu. Tohle géčko má šest kol a 5 diferenciálů, které se dají uzamknout, takže toho nezvládne víc než A180 s elektronickým protiprokluzem. Pod kapotou to rovněž není žádná sláva, vůz je poháněn jen benzínovým osmiválcem biturbo o objemu 5,5 l. Skromný výkon 400 kW (544 k) a točivý moment 760 Nm nemohou vozu zaručit kdovíjakou dynamiku, z 0–100 km/h se géčko dobelhá za dlouhých 6 sekund a elektronicky omezená maximální rychlost 160 km/h je jako ze světa kamionové dopravy.


Autor: Mercedes-Benz

6×6 v akci

Zjistěte o Mercedesu třídy G více.

Názor TopDrive

1000 Kč za založení účtu

Tisícovka, která leží doslova na zemi. Založte si účet u RB, zaplaťte třikrát kartou a tisícovka je vaše. To mě zajímá.

S tímto autem bychom doporučovali jezdit jen po městě a to pouze v letním období. Jízda na sněhu by mohla být riskantní. Na jízdu mimo asfaltové cesty není vůz stavěn, což dokládá nejen následující video, ale i fakt, že tento vůz vznikl na základě vojenské verze G 320 CDI 6×6 pro australskou armádu. G 63 AMG v provedení 6×6 bude vznikat jen v sérii 20 až 30 kusů ročně.

Video

Podobné články:

2 komentáře u „Mercedes-Benz G 63 AMG 6×6 – když čtyři kola nestačí“

  1. Může mi někdo, nejlépe autor, prosím, vysvětlit tento oxymorón?
    „Na jízdu mimo asfaltové cesty není vůz stavěn, což dokládá nejen následující video, ale i fakt, že tento vůz vznikl na základě vojenské verze G 320 CDI 6×6 pro australskou armádu.“

    Odpovědět
    • Protože jste se dovtípil, že jde o oxymorón (v tomto duchu je psán celý článek, nikoli jen tato věta), tak asi není co vysvětlovat.

      Odpovědět

Napsat komentář

Neomezené volání a porce dat za 327 Kč

Neplatíte zbytečně moc za svůj mobil? Podívejte se, jak mít neomezené volání a slušnou porci dat za bezkonkurenčních 327 korun.