Třída S od Mercedesu klepe na dveře

Nová vlajková loď Mercedesu je už netrpělivě očekávána, však taky současná S-klasse má už pár křížků na krku. Čím více se blíží testování ke konci, tím více odhazují prototypy maskování. Z posledních špionážních snímků lze vyčíst zhruba následující…

Přídi dominuje velká maska chladiče, aby nikdo nebyl na pochybách, že právě tohle je ten největší Mercedes. Horní linie bočních oken vyvolává dojem, že střecha je kulatá, ale není tomu tak. Pozvolnému klesání střechy sekunduje silný C sloupek. Nad hlavami cestujících sedících vzadu by tak mělo být dost místa. Víko kufru a tvar zadních svítilen naváže na styl modelu CLS. Přední světlomety budou u lépe vybavených verzí, ne-li u všech spoléhat na LED technologii. Interiér S-klasse bude opět odlišný od ostatních Mercedesů, více inovativní z pohledu ergonomie, technologií a samozřejmě luxusu. S klasickými analogovými ukazateli se už nepočítá, nahradí je displej. Ovládání rádia, klimatizace a navigace se pravděpodobně přesune na dotykový displej ve středu palubní desku. Novou S-klasse budou pohánět přeplňované šesti a osmiválcové motory spalující naftu a benzín. Hybridní verze, verze s pohonem všech kol 4Matic a vrcholné AMG budou následovat.

Podobné články:

Napsat komentář

Neomezené volání a porce dat za 327 Kč

Neplatíte zbytečně moc za svůj mobil? Podívejte se, jak mít neomezené volání a slušnou porci dat za bezkonkurenčních 327 korun.