Přeprava jízdních kol autem

Přeprava jízdních kol autem je u nás poměrně běžnou záležitostí. Cyklistů se u nás najde víc než dost, protože se jedná o nenáročný oddechový sport, s kterým může člověk poznávat krásy okolní krajiny. Pro přepravu jízdních kol autem existuje několik řešení a každé má svá pozitiva a negativa.

Můžete si sice říct, že kola klidně naskládáte i dovnitř auta, což je sice pravda i u menších automobilů, ale v pohodlí si pak asi libovat nebudete. Nepraktické to je hned z několika důvodů. Jednak bude s velkou pravděpodobností potřeba kola aspoň částečně rozmontovat – přinejmenším oddělat přední kola. Když jedete ve více lidech, můžete přijít o místa k sezení, když budete muset sklopit zadní sedačku. Třetím pádným důvodem, proč kola vozit radši na autě zvenku, je špína a nepořádek, který byste si do auta jinak vpouštěli. Nikdo určitě nechcete mít vnitřní prostory auta od bláta. 

Nosiče na kola 

A teď tedy k tomu, jaké máme pro převážení jízdních kol možnosti. Samozřejmě jsou tu nosiče kol na střechu. Ty se upevňují na střešní nosiče pomocí speciálních úchytů. Podle typu těchto úchytů se kola dají připevnit buď celá, nebo je potřeba oddělat přední kolo (uchycení za přední vidlici). Aut s koly na střeše je možné potkat poměrně dost. Má ale tenhle způsob nějaké nevýhody? Kromě zvednuté výšky, na kterou musíte myslet, kdybyste například podjížděli v nějakém nízkém místě, se vám patrně taky o něco zvedne spotřeba, protože máte větší odpor vzduchu. 

Jízdní kola ale můžete převážet taky za autem, na tažném zařízení. I na něj jsou speciální nosiče na kola. Výhodou je, že kola tolik netrčí. Jistou nevýhodou je, že zakrývají výhled ze zadního okna a taky zadní světla. Proto také mají vlastní elektroinstalaci. 

1000 Kč za založení účtu

Tisícovka, která leží doslova na zemi. Založte si účet u RB, zaplaťte třikrát kartou a tisícovka je vaše. To mě zajímá.

Co ale dělat v případě, že na autě nemáte ani tažné ani střešní nosič? Existuje ještě třetí varianta. Tou jsou nosiče kol na zadní dveře. Jsou poměrně novou záležitostí, ale zato velice praktickou. 

Jaký typ pořídit? Volba je ve výsledku jen a pouze na vašich preferencích a samozřejmě taky finančních možnostech a možnostech vašeho vozu. Pokud jde o značku, lze doporučit například nosiče kol Thule. Jedná se o severskou značku, která má s výrobou přepravní techniky na auta už vyvinutou dlouhou tradici a používá kvalitní materiály.

Podobné články:

Napsat komentář

Neomezené volání a porce dat za 327 Kč

Neplatíte zbytečně moc za svůj mobil? Podívejte se, jak mít neomezené volání a slušnou porci dat za bezkonkurenčních 327 korun.