Lyžníci jedou na hory…autem

K zimě neodmyslitelně patří hory a k horám zase pořádná lyžovačka. Na české hory se každoročně vydají mraky lidí a parkoviště pak praskají ve švech. Když totiž jedete na hory, pravděpodobně vyrazíte autem.

Je to logické. Sice se dá dojet na některé sjezdovky třeba vlakem a pak kyvadlovým autobusem přímo ke svahu, ale komu by se chtělo tahat s výbavou touhle dopravou a ještě při přestupech, nehledě na to, že pak jste omezeni časově. Takže i když třeba vlastní auto nemáte, není špatné se třeba domluvit s kamarády nebo známými, že byste jeli společně jejich. 

Když už máte zajištěný dopravní prostředek, a jste domluveni, že zaplníte auto a vyrazíte všichni na hory, je potřeba vyřešit otázku uspořádání prostoru. Sedačky budou zaplněné, takže na nějaké sklápění zadních míst zapomeňte. Kombíky můžou mít kufry velké dost, ale vlezou se tam lyže nebo snowboardy pro pět lidí a k tomu i lyžařské či snowboardové boty se svačinou? Možná ano, možná ne. Když ale pojedete zpátky z hor a lyže budete mít celé od sněhu, stejně jako boty, budete je chtít skládat dovnitř auta? 

Opravdu?Mnohem lepší je mít na autě střešní nosiče. Jestli je máte již z výroby, plus pro vás. Ostatní nemusejí věšet hlavu, protože střešní nosiče se dají dokoupit. Jen je potřeba si správně vybrat typ na vaše auto a zvolit podle toho, jestli máte na střeše aspoň podélníky – hagusy, nebo ani ty ne. 

1000 Kč za založení účtu

Tisícovka, která leží doslova na zemi. Založte si účet u RB, zaplaťte třikrát kartou a tisícovka je vaše. To mě zajímá.

Na střešní nosič se pak dají upevnit nosiče lyží, které navzdory názvu bývají dimenzovány tak, aby pojaly i snowboardová prkna – záleží ovšem na modelu. Některé jsou skutečně pouze na lyže. Takové řešení je vhodné, pokud jedete někde poblíž na české hory. Jestli se ale chystáte dál, třeba do Tater nebo Alp, prostě do zahraničí, možná by nebylo od věci zvážit pořízení střešního boxu, do kterého výbavu naskládáte, ale nebude trpět po cestě vlivy počasí.

Podobné články:

Napsat komentář

Neomezené volání a porce dat za 327 Kč

Neplatíte zbytečně moc za svůj mobil? Podívejte se, jak mít neomezené volání a slušnou porci dat za bezkonkurenčních 327 korun.