Nissan pracuje na Nismo GT-R

Na modelech Juke a 370Z se Nissan Motorsport jen rozehříval. Berte to jako rozcvičku před příchodem velkého a mocného GT-R. Přinášíme vám první „štěk“ ohledně upraveného GT-R z dílen Nissanu, čtěte.

To, že se Nismo alias Nissan Motorsport vrhnul na sériové vozy z produkce Nissanu už víte, psali jsme jak o Juke, tak o 370Z. V depozitu Nismo byste našli celou řadu vozů Skyline GT-R – závodní i silniční stroje. Model GT-R (R35), který je na trhu od roku 2008, „pokřtilo“ už mnoho úpravců, výjimkou nejsou monstra s výkony přes 1000 koní, ale Nismo bylo zatím zdrženlivé. Pravda, Nismo sice připravilo performance díly v podobě lehčích kol, tlumičů a výfuku, ale hotový vůz nenabídlo. Vrabci na střechách japonských domů si štěbetají o výkonu kolem 420 kW (570 k), vylepšené aerodynamice a upraveném podvozku. To vše s pověstnou pečlivostí Nismo a s přihlédnutím ke každodennímu použití. Vedení Nissanu se ale i tak zaklíná časem na Nürburgringu pod 7 minut 18 sekund. Hotový vůz uvidíme v polovině příštího roku.

Názor TopDrive

Možná nás čeká nejlepší GT-R (R35), i když zdaleka ne nejrychlejší.

Podobné články:

Napsat komentář

Neomezené volání a porce dat za 327 Kč

Neplatíte zbytečně moc za svůj mobil? Podívejte se, jak mít neomezené volání a slušnou porci dat za bezkonkurenčních 327 korun.