Střešní box – váš služebník při cestách na hory

Jsem zase o rok starší. Každý to počítá jinak. Někdo po narozeninách, někdo po Silvestru, někdo po dovolené u moře. Vzhledem k tomu, že miluji zimu a snowboard, tak jsem vždy o rok starší právě po horách…

Týden na horách si vždy nádherně užiji, aktivně si odpočinu. Bohužel vloni v září, kdy již přišlo na řadu finální rozhodnutí a zaplacení pobytu na horách, začala malá anabáze. Nejdříve jsme měli jet ve skupině šesti lidí, pak pěti, dvou, tří a s odstupem času zase v pěti. Jako řidič jsem byl jasný a naštěstí mám ze své garáže možnost i výběru vhodného dopravního prostředku, ale zbytek výpravy byl stále ve hvězdách. Pro větší počet lidí bylo možné vzít VW Transporter, pro menší zase Škodu Octavia II Combi po faceliftu. Nakonec zvítězila „škodovka“ – ve finále jsme jeli tři.

Před Vánoci jsme již znali kompletní sestavu. Pro větší pohodlí jsem se rozhodl podívat po střešních nosičích a autoboxech. Jak jsem zjistil na internetu, tak na našem trhu je sice nabídka široká, ale rakev jsem si chtěl jen zapůjčit, a to už tak veselé není. Nakonec jsem nalezl společnost, která mou představu splňovala – Střešní nosiče BöHM. V prosinci na Praze 9 otevřeli nový showroom, zaměřený jen na střešní nosiče, autoboxy, držáky kolsněhové řetězy

Shodou okolností na Praze 9 bydlím, ale dlouho jsem okolo nejel, a tak byl pro mě nově postavený showroom překvapením. Na začátku ledna jsem si jednou po cestě z práce vzpomněl a zastavil se přímo v showroomu. Sice bylo těsně před koncem otvírací doby, ale přivítal mě milý pán, který se se mnou hned dal do řeči a během krátké chvíle jsem měl rakev i příčníky rezervované na konkrétní termín, typ vozidla a potřebnou velikost.

1000 Kč za založení účtu

Tisícovka, která leží doslova na zemi. Založte si účet u RB, zaplaťte třikrát kartou a tisícovka je vaše. To mě zajímá.

Termín pobytu se přiblížil, jeli jsme v sobotu dopoledne a už při rezervaci jsem se domluvil, že se na montáž nosičů zastavím v pátek odpoledne mezi 15:00 a 16:00. Očividně jsem v tom termínu nevyrážel na hory sám, přijel jsem do provozovny zrovna, když připravovali jiné auto. Po příchodu do showroomu a zjištění, že budu muset počkat, než proběhne montáž nosičů na auto, které přijelo přede mnou, se mě ujala milá slečna, nabídla mi kávu a posezení v zákaznických prostorách. Po malé chvilce mě technik požádal, zda bych mohl přistavit auto do montážní místnosti. Montáž netrvala ani dvacet minut. 

Mezitím při konverzaci s technikem jsem zjistil několik dobrých rad pro jízdu s „rakví“. Dále také, že rezervace není úplně nutná, protože firma Střešní nosiče BöHM je jednou z největších specializovaných prodejen a půjčoven zaměřená čistě na střešní nosiče a autoboxy. Dopil jsem si kávu, vyřídil nutnou administrativu k zapůjčení a s rakví na střeše jsem odjížděl dobalit výbavu na týden na horách.

Ráno jsme se všichni „nalodili“ a vyrazili k místu setkání s další částí výpravy, čtyřmi dalšími auty. A hurá na hory. Do boxu se vešly všechny lyže i prkna a velice jsem ocenil možnost zafixování pásky, jak z pohledu bezpečnosti, tak z pohledu komfortu, protože nikde se nic neozývalo, neskákalo ani nedrnčelo. Trochu jsem se obával, že o boxu na střeše budu při jízdě stále vědět, na každé nerovnosti, na dálnici či na okresce. Příjemně mě překvapilo, že nic takového nenastalo, ani při předepsané rychlosti 130 km/h na dálnici. O boxu jsem v podstatě nevěděl. Další, s čím jsem počítal, byla vyšší spotřeba paliva. I v tomto směru jsem byl mile překvapen, že nenarostla nijak markantně, naopak o méně než jsem čekal (o cca 1 l/100 km).

Týden na horách utekl jako vždy strašně rychle. Cesta zpátky proběhla znovu bez sebemenších problémů a po společném pozdním obědě na cestě jsme se všichni rozjeli k svým domovům. V pondělí jsem zajel vrátit box a nosiče, tentokrát jsem přijel včas, demontáž trvala snad jen pět minut a já jsem zase o rok starší.

Čísla, která vás zajímají 

Do průměrného boxu se vejde: 4 až 6 párů lyží a 4 snowboardy 

Ceny střešních boxů začínají na částce 3000 Kč (vč. DPH) 

Cena testovaného kompletu, tj. boxu a nosičů značky Thule, činí 9500 Kč (vč. DPH) 

Zapůjčení kompletu vyjde na částku 160/den Kč (vč. DPH) 

Co s boxem v létě? 

Střešní boxy lze používat samozřejmě i v létě na dovolenou. V době, když box nebudete potřebovat, doporučujeme šikovné uskladnění pomocí zvedáku

Podívejte se na průběh instalace střešního boxu a prohlídku prodejních prostor.

Podobné články:

Napsat komentář

Neomezené volání a porce dat za 327 Kč

Neplatíte zbytečně moc za svůj mobil? Podívejte se, jak mít neomezené volání a slušnou porci dat za bezkonkurenčních 327 korun.