Šenkýř Motorsport první a druhý v dalším závodě FIA zóny Střední Evropy na Redbullringu

[Tisková zpráva] První a druhé místo ve třídě do 3500ccm vybojoval slovenský jezdec Filip Sládečka na BMW M3 E36 GTR pro brněnský tým Šenkýř Motorsport v druhém podniku FIA zóny Střední Evropy na rakouském Redbullringu.
Robert Šenkýř, startující v rámci prvního ostrého testu s novým BMW M3 E92 GTR, po vydařených kvalifikacích odstoupil těsně před koncem prvního sprintového závodu.

Filip Sládečka pojal Redbullring jako trénink na následující víkend na Salzburgringu, kdy se se svojí Alfou Romeo letos poprvé představí v seriálu ETCC. Na auto si však velmi rychle zvykl a od prvních kvalifikací bojoval o nejvyšší posty. 

 „Filip je špičkový jezdec a předvedl bezvadný výkon. Na jednoduché trati, kde rozhoduje zejména výkon motoru, dokázal i se slabším 3,2l motorem stačit silnějším vozům vyšší divize a jeho šesté místo v absolutní klasifikaci sobotního mokrého závodu hovoří za vše. V nedělním suchém závodě čekal celý závod na chybu Poláka Lewandovskiho, protože na dlouhých rovinkách neměl na jeho třiapůllitrový motor šanci. Ta však nepřišla a Filip dokončil na těsném druhém místě.“ zhodnotil po závodě šéf týmu Robert Šenkýř. 

 Novinkou divize 4 do 3500ccm bylo nasazení zcela nového vozu BMW M3 E92 GTR. Tým Šenkýř Motorsport vyvíjel vůz více než dva roky a hned první závod naznačil jeho možnosti. „Jeli jsem po krátkém mokrém brněnském testu v podstatě naostro. Výsledky obou kvalifikací, hlavně té v dešti, jsou více než uspokojivé. Auto dokáže okamžitě konkurovat špičce třídy do 3,5 litru. V závodě jsem cítil úbytek výkonu a raději auto odstavil, abychom vše zkontrolovali,“ okomentoval svoje účinkování na Redbullringu Robert Šenkýř.

Podobné články:

1000 Kč za založení účtu

Tisícovka, která leží doslova na zemi. Založte si účet u RB, zaplaťte třikrát kartou a tisícovka je vaše. To mě zajímá.

Napsat komentář

Neomezené volání a porce dat za 327 Kč

Neplatíte zbytečně moc za svůj mobil? Podívejte se, jak mít neomezené volání a slušnou porci dat za bezkonkurenčních 327 korun.