Na jezdce ETCC čeká Hungaroring

Evropský pohár cestovních vozů zavítá po úvodním podniku v italské Monze do Maďarska na Hungaroring.

Na 4.381 metrů dlouhou trať zavítají jezdci ETCC po jednoleté přestávce. V roli leadera tabulek, po úvodních dvou závodech, do Maďarska přijede švýcarský závodních Christjohannes Schreiber.

Český závodník Petr Fulín, jezdec týmu Křenek Motorsport, posbíral v Monze celkem 17 bodů za vítězství a třetí místo. V tabulce průběžného hodnocení mu tak patří dělené druhé a třetí místo, na kterém je s dalším Švýcarem Peterem Riklim, jenž má stejný počet bodů.

3000 Kč za založení účtu v bance

Tři tisícovky, které leží doslova na zemi a stačí je zvednout. Založte si účet u RB, zaplaťte třikrát měsíčně kartou a tři tisícovky jsou vaše. To mě zajímá.

 „Maďarské závodní víkendy jsou pověstné velice vysokou návštěvou. Příznivci domácího hrdiny Norberta Michelisze dokáží v průběhu celého víkendu vytvořit na okruhu jedinečnou atmosféru, která závodům dodává potřebný náboj,“ říká český závodník a dvojnásobný vítěz šampionátu Petr Fulín.

„Monza ukázala, že Hondy budou i v letošním roce velice rychlé. V Maďarsku bych rád navázal na dobré výsledky z prvního podniku a vybojoval další pódiová umístění,“ dodává Fulín.

Více k tomu pak řekl i šéf týmu, pan Josef Křenek:

„Ze závodu na Monze mám velmi dobrý pocit, v každé jízdě jsme byli nejrychlejším Seatem. Navíc mne překvapilo i neočekávaně početné pole, které se v Maďarsku ještě rozroste. Monza je velmi rychlý okruh, jako na míru šitý pro vozy Honda.  Hungaroring je pravý opak, tak lze očekávat, že rozdíl mezi vozy Honda a ostatními nebude již tak veliký. Uvidíme také jak do rozložení sil zasáhne kompenzační závaží (Schreiber 40 kg, Fulín a Rikli 32 kg). Mezi jednotlivými podniky nebylo příliš mnoho času, ale, přesto máme na voze pár vylepšení. Očekávat se však dá, že ani tým Rikli nezahálel a to jak to bude ve skutečnosti, se dozvíme až na místě. Dle předpovědi mají být celý víkend bouřky. My však máme jednoho z nejlepších pilotů v poli, takže je určitě vše otevřené. V každém případě bych nepodceňoval ani domácí tým Zengo Motorsport, jehož piloti mohou být nepříjemnější než jezdci Hondy.“

Program víkendu začíná již v pátek ráno, kdy na jezdce čekají dva volné testy. V sobotu bude následovat trénink, kvalifikace a vše vyvrcholí v neděli dvěma závody na 12 kol. Obě závodní jízdy bude možno sledovat nejen na livetimingu, ale také v přímém přenose na TV stanici Eurosport (start prvního závodu je v 9:00).

Podobné články:

Napsat komentář

3000 Kč za založení účtu v bance

Tři tisícovky, které leží doslova na zemi a stačí je zvednout. Založte si účet u RB, zaplaťte třikrát měsíčně kartou a tři tisícovky jsou vaše. To mě zajímá.