Šenkýř Motorsport na Ecce Homo 2013

Deset let od prvního titulu Mistra Evropy a celých devět let od posledního vrchařského závodu kariéry se Robert Šenkýř opět postavil na start závodu do vrchu. V rámci vzpomínky na disciplínu, ve které se rodily největší týmové úspěchy, se tak stalo právě na Ecce Homo ve Šternberku, jediném českém závodě, patřícím do seriálu Mistrovství Evropy.I když se tým na Ecce Homo nijak speciálně nepřipravoval, dokázal Robert dovézt nové BMW M3 E92 3500 GTR bezpečně do cíle a získat i skvělé třetí místo v hodnocení Mistrovství Evropy skupiny E2-SH upravených cestovních vozů.

 „Závod jsme pojali spíše exhibičně, chtěli jsme se po letech zase ukázat vrchařskému publiku. Organizátoři závodu nám vyšli maximálně vstříc a jsme moc rádi, že nás i diváci ve Šternberku takhle krásně přijali. Auto jelo v té nejtvrdší okruhové variantě, neměli jsme připraveny ani měkké kopcové pneumatiky. To bylo cítit po celý víkend, hlavně pak v první závodní jízdě, kdy bylo místy ještě mokro po ranním dešti. Na první dva lehké kopcové speciály Dana Michla a Vládi Vitvera jsme neměli, ale i třetí místo je pro mě příjemným překvapením,“ zhodnotil svůj ojedinělý start v závodě do vrchu Robert Šenkýř.

Podobné články:

Napsat komentář

Neomezené volání a porce dat za 327 Kč

Neplatíte zbytečně moc za svůj mobil? Podívejte se, jak mít neomezené volání a slušnou porci dat za bezkonkurenčních 327 korun.