VIDEO: přistiženi na Nürburgringu – VW Golf R a BMW M3

Na Severní smyčce okruhu Nürburgring se to zamaskovanými prototypy jen hemží. Dnes vám přinášíme jeden hothatch – Golf VII R a jeden hotsaloon – M3. Detaily vozů zatím vidět nejsou, ale zvuk motorů slyšet je.

Jízdní vlastnosti sedmičkového Golfu nás velmi potěšili (čtěte test), takže o vrcholné verzi „R“ nepochybujeme. Stejně, jako šestá generace dostane i sedmička pohon všech kol (Haldex poslední generace) a přeplňovaný dvoulitrový čtyřválec. Předpokládaný výkon a točivý moment jsou 213 kW (290 k) a 379 Nm. Převodovka bude možná v nabídce jen jedna – dvoujspojkový automat DSG. Nad samosvorným diferenciálem visí otazník. Budoucnost ukáže, jestli to bude skutečná mechanická špéra nebo jen chytrý elektronický XDS.

Video od worldcarfans

Od první chvíle, kdy se začalo mluvit o nové generaci M3, přišlo několik překvapení. Nejprve pochybnosti o motoru (V6 vs. R6, čtěte více), počtu turbodmychadel (2 nebo 3) a nakonec i rozdělení řady na sedan značený jako M3 a coupé/ kabrio s označením M4. Motor je naštěstí řadový šestiválec a turba má dvě. Odhadovaný výkon je 335 kW (455 k) a maximum točivého momentu na úrovni 550 Nm. Oproti minulé generaci zchudla M3 o dva válce, ale rovněž o 100 kilogramů. Příští rok by M3 měla být na krámech.

Video od worldcarfans

1000 Kč za založení účtu

Tisícovka, která leží doslova na zemi. Založte si účet u RB, zaplaťte třikrát kartou a tisícovka je vaše. To mě zajímá.

Podobné články:

Napsat komentář

Neomezené volání a porce dat za 327 Kč

Neplatíte zbytečně moc za svůj mobil? Podívejte se, jak mít neomezené volání a slušnou porci dat za bezkonkurenčních 327 korun.