Co dělala tahle Audi R8 GT na Nürburgringu?

Na okruhu Nürburgring se to prototypy jen hemží. Občas se zde objeví i vůz, který se již neprodává, jako například Audi R8 GT. Co s ním Audi zamýšlí? Přinášíme vám možnou odpověď.

Chcete-li zjistit, co jednotlivé automobilky připravují, pak navštivte Nürburgring. Server carscoop.blogspot.com přišel se snímky modifikované Audi R8 GT. Model GT vybavený motorem V10 5,2 l 412 kW/540 Nm je již rozprodán, neboť šlo o limitovanou edici 333 kusů. Tento rok Audi přišla s faceliftovanou R8. Aktuálně nejsilnějším modelem je tedy R8 V10 Plus (V10 5,2 l 404 kW/540 Nm). Co vede tedy Audi k tomu, aby proháněla „starý“ model po závodní dráze? Na první pohled je zřejmé, že je to R8 GT – předfaceliftovaná světla, křidélka na předním nárazníku, zadní difuzor, bezpečnostní rám, karbonové kryty zpětných zrcátek a velký zadní spoiler. Povšimněte si však dvou věcí – průduchu v přední kapotě a většího spoileru tzv. lízátka pod předním nárazníkem. Tyhle prvky R8 GT neměla. Odlišné je i zadní křídlo


Autor: Audi

sériová R8 GT (2011) 

Auto se na okruhu prohánělo bez jakékoliv kamufláže, možná proto, aby nevzbuzovalo zbytečnou pozornost. Jisté tedy je, že Audi testuje nové komponenty. Ty mohou být určeny pro současnou R8 – například jako sportovní balíček pro zmíněnou R8 V10 Plus. Nelze ani vyloučit, že Audi chystá verzi GT pro letošní rok nebo dokonce testuje komponenty pro příští generaci R8.

Podobné články:

2000 Kč leží na zemi

Získejte 2000 Kč třeba na benzín jen za to, že si otevřete účet u mBank. Žádné losování, odměnu dostane každý! Je to vyzkoušené. Chci 2000 Kč za nic.

Napsat komentář