Co dělala tahle Audi R8 GT na Nürburgringu?

Na okruhu Nürburgring se to prototypy jen hemží. Občas se zde objeví i vůz, který se již neprodává, jako například Audi R8 GT. Co s ním Audi zamýšlí? Přinášíme vám možnou odpověď.

Chcete-li zjistit, co jednotlivé automobilky připravují, pak navštivte Nürburgring. Server carscoop.blogspot.com přišel se snímky modifikované Audi R8 GT. Model GT vybavený motorem V10 5,2 l 412 kW/540 Nm je již rozprodán, neboť šlo o limitovanou edici 333 kusů. Tento rok Audi přišla s faceliftovanou R8. Aktuálně nejsilnějším modelem je tedy R8 V10 Plus (V10 5,2 l 404 kW/540 Nm). Co vede tedy Audi k tomu, aby proháněla „starý“ model po závodní dráze? Na první pohled je zřejmé, že je to R8 GT – předfaceliftovaná světla, křidélka na předním nárazníku, zadní difuzor, bezpečnostní rám, karbonové kryty zpětných zrcátek a velký zadní spoiler. Povšimněte si však dvou věcí – průduchu v přední kapotě a většího spoileru tzv. lízátka pod předním nárazníkem. Tyhle prvky R8 GT neměla. Odlišné je i zadní křídlo.

TIP: Fotogalerie: Audi R8 GT


Autor: Audi sériová R8 GT (2011)

1000 Kč za založení účtu

Tisícovka, která leží doslova na zemi. Založte si účet u RB, zaplaťte třikrát kartou a tisícovka je vaše. To mě zajímá.

Auto se na okruhu prohánělo bez jakékoliv kamufláže, možná proto, aby nevzbuzovalo zbytečnou pozornost. Jisté tedy je, že Audi testuje nové komponenty. Ty mohou být určeny pro současnou R8 – například jako sportovní balíček pro zmíněnou R8 V10 Plus. Nelze ani vyloučit, že Audi chystá verzi GT pro letošní rok nebo dokonce testuje komponenty pro příští generaci R8.

Podobné články:

Napsat komentář

Neomezené volání a porce dat za 327 Kč

Neplatíte zbytečně moc za svůj mobil? Podívejte se, jak mít neomezené volání a slušnou porci dat za bezkonkurenčních 327 korun.