Audi představí R8 GT Plus

A stane se tak nejspíš tento víkend na slavné čtyřiadvacetihodinovce v Le Mans. Marketingově se jedná o dobrý tah, neboť v novodobé historii si Audi z tohoto závodu odnesla již jedenáct vítězství.

V roce 2011 Audi představila model R8 GT – nejsilnější a nejrychlejší verzi modelu R8 s motorem V10 5,2 l o výkonu 412 kW (560 k). Vedle coupé nabídla i roadster alias R8 GT Spyder. Obě verze zvládly pokořit stovku pod 4 sekundy a maximální rychlost byla bezmála 320 km/h. Limitovaná edice byla omezená na 333 kusů. Na podzim roku 2012 jsme vás informovali o skutečnosti, že Audi na Nürburgringu testuje model R8, který by mohl být „příští“ verzí GT. Na současnou modelovou řadu R8 po faceliftu (taktéž z roku 2012) se můžete podívat zde


Autor: Audi

R8 GT (2011)

Novinka pojmenovaná jako R8 GT Plus se bude opět nabízet ve dvou karosářských variantách. Pohon bude opět zajišťovat atmosférický desetiválec. Zásadní změnou by však měla být možnost výběru náhonu – zadokolka ve spojení s 6stupňovou manuální převodovkou nebo quattro s 7stupňovým dvoujspojkovým automatem. Už teď se mluví o lepších výkonnostních parametrech, ale jistější bude počkat na oficiální představení.

Podobné články:

1000 Kč za založení účtu

Tisícovka, která leží doslova na zemi. Založte si účet u RB, zaplaťte třikrát kartou a tisícovka je vaše. To mě zajímá.

Napsat komentář

Neomezené volání a porce dat za 327 Kč

Neplatíte zbytečně moc za svůj mobil? Podívejte se, jak mít neomezené volání a slušnou porci dat za bezkonkurenčních 327 korun.