Nissan GT-R – update na verzi 2014

Větší komfort a rychlejší akcelerace. Tak by se dala shrnout poslední aktualizace Nissanu GT-R pro rok 2014. Co dalšího přinese nadcházející modelový ročník?

Nissan každoročně připravuje vylepšení pro svoji vlajkovou loď – model GT-R. Modelový ročník 2014, který bude představen 2. listopadu 2012, se začne v rodném Japonsku prodávat v polovině téhož měsíce. Čekají nás optické změny na přídi a zádi vozu, které se dotknou světlometů a nárazníků, ale pravděpodobně to nebude žádný radikální řez. GT-R byste měli i nadále bezpečně identifikovat. Jistým změnám neunikne ani kabina vozu, konkrétně palubní deska. Nové odstíny ve vzorníku barev vás asi tolik nezajímají jako změny na technice. Motor V6 twin-turbo 3,8 l bude mít s největší pravděpodobností stejný výkon, tedy 404 kW (550 k), ale nabídne více síly v nízkých otáčkách. Díky modifikované převodovce pak klesne čas potřebný k dosažení stokilometrové rychlosti ze současných 3 sekund na 2,7 sekundy. Technici Nissanu se zaměřili i na podvozek, který bude více komfortní (doufejme, že jen v režimu Comfort). Na snímky GT-R 2014 si budeme muset ještě chvíli počkat.

Podobné články:

Napsat komentář

Neomezené volání a porce dat za 327 Kč

Neplatíte zbytečně moc za svůj mobil? Podívejte se, jak mít neomezené volání a slušnou porci dat za bezkonkurenčních 327 korun.