Ať chceme, nebo ne, léto je nenávratně pryč a s ním i bezstarostná jízda silnicemi. Pro všechny případy bychom si měli do auta přibalit pevnou lopatku a štěrk nebo písek pro případ, že bychom se dostali na náledí či zapadli. Do hor se nevydávejte bez řetězů a pamatujte i na to, že je v zimě dobré umístit do kufru deku a mít vždy čerstvý teplý čaj v termosce.

Abyste cestovali bezpečně a spokojeně, je důležité připravit na zimu i automobil. Objednejte se do autorizovaného servisu, kde budete mít jistotu, že dohlídnou na vše důležité.

Co vše žádat v servisu, chceme-li vůz bez obav používat?

Abyste se i během dnů plných sněžení radovali z pohodlné jízdy, pamatujte na BMW zimní prohlídku. Servis vám zkontroluje provozní kapaliny, zavěšení kol i tlumičů a komponentů řízení, samozřejmostí je pohledová kontrola brzd, hnacího řemene i tlumičů, bez povšimnutí nezůstanou ani světla, stěrače, ostřikovače a pneumatiky.

Za 700 Kč to jistě stojí, navíc stačí kontaktovat dealera a ten se o vše postará za vás. Více informací najdete na stránkách BMW.cz.

Náhradní díly se zárukou a příjemnou cenou

Jestliže budete nuceni vyhledat náhradní díl na kteroukoli část vozidla, vždy nakupujte tam, kde máte jistotu o jejich pravosti. Na stránkách AutoDoc.cz si vyberete náhradní díly na 16 modelů BMW vozů. Nakupovat můžete např. olejové filtry, brzdové kotouče, zapalovací svíčky, tlumiče ale i komponenty ke stěračům či nápravě.

Pokud se chcete pustit sami do výměny motorového oleje či jiné údržby, jistě oceníte praktická videa, jež jsou ke zhlédnutí na YouTube. Kupříkladu BMW reparation.

Pamatujte, kdo o svůj vůz pečuje správně, ušetří spoustu výdajů, které by mu mohly vzniknout zanedbáváním pravidelných kontrol. Kontaktujte dealera BMW a informujte se na možnosti zimní kontroly i vy.