Pojistěte své vozidlo výhodně a z pohodlí vašeho domova

Každý, kdo vlastní automobil by měl myslet na to, jak co nejefektivněji pojistit svůj vůz. Pojištění vozidel spadá do dvou základních skupin a to povinného ručení, které je ze zákona povinné a havarijního pojištění automobilu, které nutné není, ale je doporučené. Povinné ručení je tu jako pojištění proti škodám způsobeným provozem vozidla a volitelné havarijní pojištění chrání vozidlo samotné.

Pojištění vozidel je mezi zákazníky velmi žádané, proto jej naleznete v nabídce téměř každé pojišťovny. Pojišťovací portál www.srovnejto.cz disponuje šikovným přehledem pojišťoven, který vám umožní lepší orientaci v nabídce jednotlivých potencionalit. Navíc jsou tyto služby zdarma a můžete tak pojistit své vozidlo pohodlně on-line bez toho, abyste museli chodit na pobočku.

Pojištění vozidel se vztahuje na škodu, která byla zapříčiněna provozem vašeho vozidla, ale nikoliv na vašem vozidle. Celková výše limitu krytí se pohybuje od třiceti miliónu korun až po osmdesát miliónu korun. Na území České republiky nabízí tento druh pojištění již přes šestnáct pojišťoven. Ceny se mohou odvíjet od objemu motoru, ale některé pojišťovny již přecházejí na třídění cen dle výkonu, jelikož objem klesá a výkon roste. Toto pojištění musí mít každý vůz, který je provozován na veřejných pozemních komunikacích nebo je vybaven poznávací značkou (SPZ). Pokud vám povinné ručení vyprší a neprodloužíte si ho, nesmí být vozidlo na pozemních komunikacích provozováno.

Havarijní pojištění se naopak vztahuje pouze na škody, které jsou způsobeny na vašem vozidle. Nemusí se však jednat pouze o nehodu, ale například také o vandalismus nebo živelnou pohromu. Pokud jste nehodu nezpůsobili vy, tak škoda na vašem voze bude zaplacena z povinného ručení druhé osoby.

Neplaťte pokuty za provoz bez pojištění vozidla

1000 Kč za založení účtu

Tisícovka, která leží doslova na zemi. Založte si účet u RB, zaplaťte třikrát kartou a tisícovka je vaše. To mě zajímá.

Uzavřít pojistnou smlouvu o pojištění odpovědnosti z provozu motorového vozidla je povinen vlastník nebo spoluvlastník tuzemského vozidla nebo řidič cizozemského vozidla. Tím není dotčeno právo uzavřít pojistnou smlouvu osobou, která je osobou odlišnou od vlastníka tuzemského vozidla nebo řidiče cizozemského vozidla. Pojištění vozidel pravidelně kontroluje Česká kancelář pojišťoven (ČKP), která porovnává údaje z registru vozidel s údaji o pojištěných autech od všech pojišťoven. ČKP podle zákona vymáhá za každý den, kdy je vozidlo nepojištěné, poplatek dle kategorie vozidla od 20 Kč do 300 Kč. Měsíc nepojištěného osobního vozidla tak vyjde přibližně na 1500 Kč. Dle platné legislativy (zákon č.168/1999) hrozí při neuzavřeném pojištění motorových vozidel ze zákona sankce od 5.000,– až do výše 40.000,– Kč. Jediným dokladem prokazují pojištění je zelená karta.

Pojistěte své vozidlo, jedině tak se vyhnete nepříjemným poplatkům, které narůstají každý den. Informujte se o nejvýhodnější nabídce a zajistěte si včas pojištění vozu i vy.

Podobné články:

Napsat komentář

Neomezené volání a porce dat za 327 Kč

Neplatíte zbytečně moc za svůj mobil? Podívejte se, jak mít neomezené volání a slušnou porci dat za bezkonkurenčních 327 korun.