Proč je lepší mít uzavřené povinné ručení?

Povinné ručení je jednou z podmínek, která musí být splněna, abychom mohli s vozidlem na komunikace.

Jak vypovídá sám název, toto pojištění je povinné. Jeho cílem je pokrytí škod třetí osoby, která je způsobena dopravní nehodou. Jakmile se stanete viníkem dopravní nehody a toto pojištění nebudete mít uzavřené, pak Vás čekají velké problémy. Jednak zaplatíte celou škodu a opravu z vlastní kapsy, ale možná Vás také čeká placení zdravotnických výloh. Povinné ručení vozidel totiž kryje jednak škodu na majetku, ale také na zdraví. 

Povinné ručení si můžete sjednat u většiny pojišťovacích společností, které u nás působí. Cena za povinné ručení je u každé z nich odlišná. Záleží na tom, na jakou skupinu řidičů se pojišťovna zaměřuje. Nejlepší cestou jak zjistit nejlepší pojišťovnu je pomocí internetu. 

Porovnání povinného ručení je ideální cestou, jak zjistit, které nabídky jsou výhodnější. Ve srovnání povinného pojištění pouze vyplníte několik povinných kolonek, mezi kterými nechybí typ vozidla, stáří vozidla, objem a výkon a také použití vozidla. Následně Vám budou vygenerovány ceny povinného ručení u jednotlivých pojišťoven. 

1000 Kč za založení účtu

Tisícovka, která leží doslova na zemi. Založte si účet u RB, zaplaťte třikrát kartou a tisícovka je vaše. To mě zajímá.

Pokud se rozhodnete pro změnu pojišťovny, pak se nemusíte obávat, že přijdete o bonusy, které jste získali u předchozí pojišťovny. Tyto bonusy se totiž dají přenášet. Řidiči, kteří jezdí bez nehod, se bonusy zvyšují do určité míry. Díky těmto bonusům se také následně sníží cena za pojištění. Snížení může být velmi výrazné a dosahovat i tisíce korun. Samozřejmě rozmezí bonusů je také odvislé od pojišťovny.

Řidič, který nemá povinné ručení uzavřeno, se vystavuje velkým pokutám. Součástí je také pokuta za každý další den, kdy nebude povinné ručení uzavřeno. 

Povinné ručení je možné sjednat i pomocí internetu se službou online pojištění aut. Tato varianta je velmi prospěšná, jelikož šetří čas a také je mnohem pohodlnější. Povinné ručení sjednané přes internet má naprosto stejné parametry jako pojištění sjednané na pobočce pojišťovny.

Podobné články:

Napsat komentář

Neomezené volání a porce dat za 327 Kč

Neplatíte zbytečně moc za svůj mobil? Podívejte se, jak mít neomezené volání a slušnou porci dat za bezkonkurenčních 327 korun.