Hyundai se zúčastní Czech New Energies Rallye 2018 s celou modelovou řadou ekologicky šetrných vozů IONIQ

Nové technologie a podpora kvality životního prostředí – to jsou hlavní cíle 7. ročníku Czech New Energies Rallye 2018, který je zároveň součástí FIA Electric and New Energy Championship. Soutěž se koná v Jihočeském kraji v okolí Českého Krumlova. Začíná se 17. 5. 2018 ve formě hvězdicové jízdy, kde od nabíjecích stanic v Humpolci, Písku a rakouském Rainbach im Mühlkreis jednotlivé posádky odstartují. Rallye pokračuje v pátek 18. a v sobotu 19. 5. se startem a cílem v Českém Krumlově. O vítězi soutěže konané v běžném silničním provozu rozhodne nejpřesnější dodržování stanoveného rychlostního průměru.

„Soutěže se zúčastníme se všemi třemi modely IONIQ – Electric, Plug-in Hybrid a Hybrid. Máme velkou radost, že se letošního ročníku můžeme účastnit a že diváci uvidí naše vozy v akci,“ uvedl Jan Pohorský, specialista komunikace společnosti Hyundai Motor Czech a dodal: „V rámci Czech New Energies Rallye 2018 budeme startovat jak na FIA E-Rally Regularity Cup, tak na rallye pravidelnosti Czech Trophy a všechny naše posádky jízdu zahájí v Písku. Ve vozech Hyundai IONIQ nastoupí tři posádky ve složení Petr Jeřábek a Hana Šilhánková, Jiří Paroubek a Milan Marušák, Jan Novotný a Vít Bukač.“

Hyundai je v současné době nejúspěšnější automobilkou v produkci ekologicky šetrných vozů. V lednu 2013 se stal prvním výrobcem automobilů na světě, který zahájil výrobu vozidel s pohonem na vodík a již začátkem roku 2018 byl představen zcela nový vodíkový elektromobil Nexo, který nabídne dojezd až 800 km. S modelovou řadou IONIQ je tak Hyundai jedinou automobilkou, která nabízí všechny důležité alternativní pohony v sériovém provedení. Ve druhé polovině letošního roku bude zahájen prodej prvního kompaktního elektromobilu SUV Kona Electric se špičkovým dojezdem 482 km. Hyundai bude do roku 2025 prodávat celkem 18 ekologických modelů. Z toho 8 hybridních, 4 plug-in hybridních, 5 elektromobilů a jeden vodíkový elektromobil. Již v roce 2021 tak bude 60 % produktů dostupných v ekologické verzi. Hyundai aktivně podporuje rozšiřování vodíkové infrastruktury a to na národní i mezinárodní úrovni. Cílem této aktivity je zrychlit podíl investic do rozvoje vodíku a palivových článků a na lokální úrovni urychlit budování české infrastruktury vodíkových plnících stanic.

www.hyundai.cz

Podobné články:

1000 Kč za založení účtu

Tisícovka, která leží doslova na zemi. Založte si účet u RB, zaplaťte třikrát kartou a tisícovka je vaše. To mě zajímá.

3 komentáře u „Hyundai se zúčastní Czech New Energies Rallye 2018 s celou modelovou řadou ekologicky šetrných vozů IONIQ“

  1. Ty jejich ekologický vozy jsou bomba. Už bylo načase začít myslet na ekologii a zrovna Hyundai dělá krásná auta.

    Odpovědět
  2. Jako těm Ioniqu dost fandím, ale spíš by tam měli ukázat to jejich neskutečný Nexo, jako na vodík to je bomba!

    Odpovědět
  3. U mě za ekologický vůz ketrý Hyundai nabízí vede Nexo, to bude za mě nejvěší průkopník budoucnosti. Ještě musí zamakat na více místech kde se bude moct vodík tankovat a pak nebude problém.

    Odpovědět

Napsat komentář

Neomezené volání a porce dat za 327 Kč

Neplatíte zbytečně moc za svůj mobil? Podívejte se, jak mít neomezené volání a slušnou porci dat za bezkonkurenčních 327 korun.