DANIEL RICCIARDO (RED BULL) VYHRÁL VELKOU CENU MONAKA Z POLE POSITION SE STRATEGIÍ JEDNÉ ZASTÁVKY S PŘEZUTÍM Z HYPERMĚKKÉ NA ULTRAMĚKKOU SMĚS

KONTROLA DEGRADACE ULTRAMĚKKÉ SMĚSI BYLA KLÍČEM K NOVÉMU REKORDU TRATI, NAVZDORY CELKEM POMALÉMU ZÁVODU

ŠIROKÁ ŠKÁLA STRATEGIÍ ZNAMENALA VYUŽITÍ VŠECH TŘÍ SMĚSÍ

Monako, 27. května 2018 – Strategii jedné zastávky zvolila při Velké ceně Monaka většina jezdců. Šlo o závod, který klade nejnižší nároky na pneumatiky z celého roku, kontrola degradace pneumatik je důležitá pro získání dobrého výsledku. Daniel Ricciardo odstartoval z pole position na zbrusu nové hyperměkké směsi pneumatik P Zero (růžové) společně s dalšími jezdci z TOP 10. Jeho pevné ovládnutí první pozice v kombinaci s extrémně obtížným předjížděním na této trati vedlo k poměrně pomalému závodu. Rekord kola tak zajel Max Verstappen až ke konci závodu, kdy po 48 kolech přezul z ultraměkké na hyperměkkou směs. Nejvýše umístěným jezdcem, který zvolil alternativní strategii (ultraměkká-hyperměkká), byl Nico Hulkenberg (Renault), když odstartoval z 11. pozice a skončil osmý. Závod se odjel v teplých a suchých podmínkách, navzdory lehkému dešti hodinu před závodem. Teplota vzduchu byla 18°C a teplota trati 32°C.

2000 Kč leží na zemi

Získejte 2000 Kč třeba na benzín jen za to, že si otevřete účet u mBank. Žádné losování, odměnu dostane každý! Je to vyzkoušené. Chci 2000 Kč za nic.

Mario Isola, vedoucí závodního oddělení pro automobilový sport Pirelli:

„Při Velké ceně Monaka jsme letos viděli mnohem širší mix strategií než v předchozích letech. Doufali jsme, že nasazení nové hyperměkké směsi přidá do závodu další proměnnou, výsledkem byl nový rekord trati také díky tomu, že jezdci využili novou směs v kvalifikaci i závodu. Okruh se neustále vyvíjel a zbrusu nová směs získávala grip, většině jezdců se ze zvolených strategií podařilo vytěžit maximum“.

Nejlepší časy podle směsí

Superměkká Ultraměkká Hyperměkká
Sirotkin

1:15.325 s

Hamilton

1:16.270 s

Verstappen

1:14.260 s

Bottas

1:16.312 s

Ricciardo

1:16.801 s

Grosjean

1:14.822 s

Ericsson

1:16.936 s

Raikkonen

1:17.060 s

Stroll

1:14.944 s

 

Nejdelší stint závodu

Směs Jezdec Kola
Superměkká Bottas, Ericsson, Magnussen 61
Ultraměkká Hamilton 66
Hyperměkká Gasly 37

 

Fakta

 

Daniel Ricciardo vyhrál Velkou cenu Monaka s očekávanou strategií jedné zastávky. Odstartoval na hyperměkké směsi a v 17. kole přezul na ultraměkkou směs (a stal se prvním jezdcem od roku 2014, který závod vyhrál z pole position).

Více exkluzivního obsahu o F1 najdete na Racing Spot:

http://racingspot.pirelli.com/global/en-ww/racingspot