Hyundai i20: chytřejší, bezpečnější a s modernizovaným designem

Hyundai navazuje na své úspěchy v segmentu B představením modernizované modelové řady i20. Očekáváním zákazníků vychází vstříc ještě modernějším designem pětidveřového modelu i20 i verze Active, jakož i rozšířenou bezpečnostní výbavou se systémy Hyundai SmartSense.

  • Nový rodinný vůz Hyundai nabízí svěží design, vyspělou konektivitu a nejmodernější bezpečnostní výbavu
  • Všechny tři karosářské verze modelové řady i20 – pětidveřový i20, třídveřové Coupe a crossover Active – byly podrobeny technické modernizaci, aby si nejnovější i20 posílilo své postavení mezi nejlepšími modely ve své třídě
  • Modernizované stylistické prvky pro pětidveřové i20 a verzi Active, včetně vylepšené přídě s kaskádovitou maskou chladiče, optimalizované zádě, dvoubarevné střechy a nových barev pro ještě větší individualizaci
  • Řada motorů pro i20 se třemi různými zážehovými jednotkami splňuje nové požadavky trhu
  • Hyundai zařazuje do nabídky převodovku 7DCT a nyní nabízí ve standardní výbavě i systém Stop and Go pro ještě komfortnější a hospodárnější jízdu
  • Nový i20 nabízí nejlepší bezpečnostní výbavu, včetně systémů aktivní bezpečnosti Hyundai SmartSense, mezi něž patří asistent pro odvrácení kolize s překážkou vpředu FCA (Forward Collision-Avoidance Assist), asistent pro jízdu v jízdním pruhu LDWS (Lane Departure Warning System), asistent pro rozpoznávání únavy řidiče DAW (Driver Attention Warning) a asistent dálkových světel HBA (High Beam Assist)
  • Komplexní nabídka moderních a vyspělých funkcí v oblasti konektivity, včetně systému Display Audio se 7“ displejem nebo navigačním systémem s funkcemi Apple Car Play a Android Auto

 

Hyundai navazuje na své úspěchy v segmentu B představením modernizované modelové řady i20. Očekáváním zákazníků vychází vstříc ještě modernějším designem pětidveřového modelu i20 i verze Active, jakož i rozšířenou bezpečnostní výbavou se systémy Hyundai SmartSense. Hyundai také zavádí pro kompletní modelovou řadu i20 sedmistupňovou dvouspojkovou převodovku (7DCT), která poskytuje optimální jízdní komfort, a systém ISG (Idle Stop and Go), jenž snižuje emise CO2. Nový i20 splňuje aktuální požadavky trhu také nabídkou tří různých zážehových motorů.

2000 Kč leží na zemi

Získejte 2000 Kč třeba na benzín jen za to, že si otevřete účet u mBank. Žádné losování, odměnu dostane každý! Je to vyzkoušené. Chci 2000 Kč za nic.

„Hyundai i20 je jedním z modelů definujících naši DNA a již jedno desetiletí patří mezi naše nejprodávanější vozy v Evropě. Modelové řady i tvoří pevné základy úspěchu naší značky v Evropě,“ říká Andreas-Christoph Hofmann, viceprezident společnosti Hyundai Motor Europe, zodpovědný za marketing a produkt. „Modernizací designu, bezpečnosti, konektivity a nabídky motorů pro nový i20 budeme i nadále splňovat očekávání našich zákazníků, abychom zajistili pokračování úspěchu této modelové řady.“

Design: svěžejší a modernější vzhled

Design modelu i20 byl v mnoha ohledech aktualizován. Elegantní linie nového modelu i20 umocňují jeho sofistikovaný exteriér. Příď pětidveřového modelu i20 je nyní vybavena kaskádovitou maskou chladiče – znakem rodinné identity, který spojuje všechny modely Hyundai. Nový i20 se kromě svého moderního a svěžího designu může pochlubit také prostorným a komfortním interiérem.

Vnější design

Příď pětidveřové verze má nyní nově navržený přední nárazník včetně kaskádovité masky chladiče. Nový i20 je díky tomu ještě přitažlivější a vyzařuje z něj silnější charakter. Záď pětidveřového modelu i20 a verze Active obdržela rovněž nově tvarovaný nárazník a zadní sdružené svítilny, které vozu dodávají dynamičtější vzhled. Zadní výklopné víko bylo přepracováno a nyní nese registrační značku. Hyundai vytvořil odvážnější vzhled pětidveřové verze i20 také rozšířením nabídky o nová 15“ a 16“ kola z lehké slitiny.

Pětidveřový i20 je k dispozici s panoramatickým střešním oknem. Obě verze – pětidveřový i20 i Active – lze objednávat s dvoubarevným lakováním, se střechou v odstínu černá Phantom. Zákazníci tak mají na výběr ještě atraktivnější možnosti individualizace svých vozů. Paleta laků karoserie zahrnuje deset osobitých odstínů. Novými barvami pro modelovou řadu i20 jsou červená Tomato, modrá Champion a břidlicová Clean. Ty doplňují stávající barvy červená Passion, modrá Aqua Sparkling, hnědá Cashmere, stříbrná Sleek, šedá Stardust, bílá Polar a černá Phantom.

Vnitřní design

Také pro interiér mají zákazníci na výběr širokou paletu barev, jež umocňuje mladistvý vzhled nové interpretace modelu i20. Interiér Blue má modré ozdobné obložení, procházející v celé šířce přístrojové desky a kolem vnitřních klik dveří. Varianty interiérů Red Point a Blue Point s červenými nebo modrými ozdobnými prvky umožňují zákazníkům vytvořit si ještě osobitější vzhled vnitřního prostoru vozu. Alternativně je i20 i nadále nabízen v sofistikovaných odstínech Black (černá) a Greyish Blue (šedomodrá).

Řidiči nového modelu i20 ocení také výjimečnou prostornost a ničím neomezený, vynikající objem zavazadlového prostoru 326 litrů (VDA).

Moderní a síťově propojený

Modernizovaná modelová řada Hyundai i20 nabízí různé nové, vyspělé systémy a funkce z oblasti konektivity, umožňující dokonalé propojení s chytrým telefonem řidiče. Výsledkem je ještě vyšší úroveň komfortu při cestování. Zákazníci mají pro všechny verze modelové řady i20 na výběr čtyři různé audiosystémy. Kromě audiosystému s 3,8“ displejem nabízí Hyundai nyní nový 5“ monochromatický displej. Nový audiosystém Display Audio se 7“ displejem poskytuje snadnou konektivitu. Zákazníci si mohou lehce přenést funkce a aplikace svého chytrého telefonu na displej pomocí systémů Apple CarPlay a Android Auto. Cestující mohou díky tomu využívat navigační systém svého chytrého telefonu, aniž by potřebovali vestavěnou navigaci. Na přání se nyní pro i20 dodává informační a zábavní systém se sedmipalcovým displejem, který integruje veškeré navigační a multimediální funkce i konektivitu a podporuje systémy Apple CarPlay a Android Auto, jakož i služby LIVE Services.

Nový i20 je k dispozici se vstupem USB včetně funkce nabíjení, aby si cestující mohli za jízdy dobít svá přenosná zařízení.

Snadná ovladatelnost, snadné řízení

Nový i20 nabízí výběr tří zážehových motorů. Motor Kappa 1.0 T-GDI, dodávaný pro kompletní modelovou řadu i20, se dodává ve dvou výkonových variantách: varianta o výkonu 74 kW/100 k se pojí s pětistupňovou mechanickou převodovkou, zatímco výkonnější verze o výkonu 88 kW/120 k přenáší svou hnací sílu prostřednictvím šestistupňové mechanické převodovky. Alternativně lze oba motory kombinovat se sedmistupňovou dvouspojkovou převodovkou, kterou Hyundai dodává pro modelovou řadu i20 poprvé. Motor Kappa 1,2 litru, nabízený pro pětidveřový i20 a třídveřové Coupe, je rovněž k dispozici ve dvou výkonových verzích – 55 kW/75 k nebo 62 kW/84 k – v obou případech však s pětistupňovou mechanickou převodovkou. Hyundai i20 Active lze objednávat s motorem Kappa 1,4 litru o výkonu 74 kW/100 k. Tato jednotka je kombinována s šestistupňovou mechanickou převodovkou.

Systém ISG (Idle Stop and Go) je standardní výbavou všech tří verzí modelové řady i20 a přispívá k nižší spotřebě paliva, nižším emisím CO2 a vyšší hospodárnosti. Úspora paliva pomocí ISG je nejvyšší v městském provozu, protože ISG automaticky vypíná motor, jakmile vozidlo zastaví.

Hyundai reaguje nabídkou hospodárných zážehových motorů pro modelovou řadu i20 na aktuální poptávku trhu. Motor 1.0 T-GDI je nyní vybaven integrovaným filtrem pevných částic, který zvyšuje ochranu životního prostředí. Kompletní řada motorů pro i20 splňuje emisní normu Euro 6d temp.

 

Bezpečný a spolehlivý: zavedení systémů Hyundai SmartSense do modelové řady i20

Nový i20 splňuje nejvyšší evropské standardy a nyní zahrnuje také nejmodernější prvky aktivní bezpečnosti a asistenční systémy Hyundai SmartSense. Mezi ně patří asistenti pro jízdu v jízdním pruhu LDWS (Lane Departure Warning System) a LKA (Lane Keeping Assist), asistent pro odvrácení kolize s překážkou vpředu FCA (Forward Collision-Avoidance Assist) v městském provozu i mimo město, asistent pro rozpoznávání únavy řidiče DAW (Driver Attention Warning) a asistent dálkových světel HBA (High Beam Assist).

Asistent pro upozorňování na vyjetí z jízdního pruhu LDWS (Lane Departure Warning System)

Hyundai i20 může být vybaven asistentem pro upozorňování na vyjetí z jízdního pruhu LDWS (Lane Departure Warning System). LDWS řidiče zřetelně upozorní vizuálně a akusticky, pokud vůz začne vyjíždět ze svého jízdního pruhu. To může zabránit potenciální kolizi s jiným vozidlem.

Asistent pro udržování vozidla v jízdním pruhu LKA (Lane Keeping Assist)

Asistent pro udržování vozidla v jízdním pruhu LKA (Lane Keeping Assist) upozorní řidiče na nebezpečné manévry při jízdě rychlostí vyšší než 60 km/h, a to na základě sledování polohy vozidla v rámci jízdního pruhu. Začne-li vozidlo přejíždět bílou, šedou nebo modrou plnou či přerušovanou podélnou čáru, aktivuje funkce upozorňování na vyjetí z jízdního pruhu LDWS (Lane Departure Warning System) výstražné upozornění. Poté následuje zvukové a vizuální upozornění systému LKA, po němž přichází na řadu zásah do řízení, který vrátí vozidlo zpět do bezpečného směru v jízdním pruhu.

Asistent pro odvrácení kolize s překážkou vpředu FCA (Forward Collision-Avoidance Assist) v městském provozu i mimo město

FCA (pro městský provoz i mimo město) se dodává pro i20 na přání. Je to vyspělý prvek aktivní bezpečnosti, který upozorňuje řidiče na nouzové situace a v případě potřeby autonomně brzdí. FCA používá přední kameru a pracuje ve třech stupních. Zpočátku upozorní řidiče vizuálně a akusticky. V druhé fázi aktivuje brzdy, existuje-li nebezpečí kolize. V třetí fázi následuje použití maximální brzdné síly k odvrácení kolize nebo minimalizaci poškození, pokud je kolize neodvratitelná.

Asistent pro rozpoznávání únavy řidiče DAW (Driver Attention Warning)

Hyundai i20 je vybaven asistentem pro rozpoznávání únavy řidiče DAW (Driver Attention Warning). Tato funkce chrání řidiče sledováním jeho chování za volantem, z něhož usuzuje nepozorné řízení či únavu, čímž pomáhá předcházet potenciálním nehodám. Systém analyzuje různé signály vozidla, mezi něž patří úhel otočení volantu, síla působící na volant, poloha vozidla v rámci jízdního pruhu a doba jízdy. Řidič si navíc může nastavit citlivost systému. Zaznamená-li DAW charakteristické chování, naznačující únavu/nepozornost, upozorní řidiče zvukovým signálem a zobrazením zprávy na displeji přístrojové desky.

Asistent dálkových světel HBA (High Beam Assist)

Je-li asistent dálkových světel HBA (High Beam Assist) zapnutý v automatickém režimu, detekuje za tmy jak protijedoucí vozidla, tak i vozidla jedoucí vpředu ve stejném jízdním pruhu. Následně podle potřeby přepíná na tlumená světla, čímž minimalizuje riziko oslnění ostatních řidičů. Nejsou-li detekována žádná vozidla, aktivuje systém automaticky opět dálková světla. Tím maximalizuje viditelnost pro řidiče.

Kvalitu a spolehlivost všech tří variant modelové řady i20 dokládá jedinečná pětiletá záruka bez omezení ujetých kilometrů.

www.hyundai.cz

Podobné články:

Napsat komentář