Nejbezpečnější vozy v USA má Toyota

Toyota získala v testech bezpečnosti za loňský rok v USA opět nejvíce ocenění ze všech značek na trhu. Bodovalo 14 modelů Toyoty, včetně mnoha nabízených i v Evropě.

Jako nejbezpečnější byly vyhodnoceny hybridní sedan Camry, SUV Highlander a Toyota Prius v hybridním i plug-in hybridním provedení.

Ocenění uděluje Americký Insurance Institute for Highway Safety (IIHS) vozům, které v případě nárazu poskytují nejlepší ochranu cestujících a jsou vybaveny vyspělými systémy aktivní bezpečnosti, jejichž účinnost je ověřována nezávislými testy.

1000 Kč za založení účtu

Tisícovka, která leží doslova na zemi. Založte si účet u RB, zaplaťte třikrát kartou a tisícovka je vaše. To mě zajímá.

Titul Top Safety Pick získaly vozy patřící k nejoblíbenějším modelům Toyoty s karoseriemi hatchback a sedan, kompaktní SUV Corolla Cross a Toyota RAV4. Ocenění Top Safety Pick + získaly také modely Toyota typické pro americký trh. Patří mezi ně velký hybridní sedan Crown, minivan Sienna a pick-upy Tundra Crew Cab a Tundra Extended Cab. Do kategorie Top Safety Pick bylo zařazeno také středně velké SUV Toyota Venza.

Přísné požadavky hodnocení

Pro udělení titulu Top Safety Pick musí vozy splňovat hned několik kritérií. Musí dosáhnout nejvyššího hodnocení v nárazových testech, jednoho ze dvou nejvyšších hodnocení za odolnost proti bočnímu nárazu a za technologii předních světel. Kromě toho musí testy IIHS prokázat vysokou výkonnost systému prevence nárazu do chodce za jízdy.

Vozy oceněné tímto titulem musí prokázat nejvyšší úroveň ochrany cestujících ve všech nárazových zkouškách, včetně bočního nárazu a nezávislé testy musí potvrdit účinnost systému zabraňujícího kolizi s chodci nejen ve dne, ale i v noci.

Systémy, které vozům Toyota vynesly nejvyšší doporučení od IIHS, jsou součástí sady aktivních bezpečnostních technologií Toyota T-Mate, která je standardně k dispozici ve všech modelech značky.

Zahrnuje mimo jiné systém včasného varování před rizikem kolize (PCS) s detekcí chodců, cyklistů a motocyklistů, inteligentní adaptivní tempomat (iACC), asistent pro jízdu v jízdním pruhu (LTA), systém rozpoznávání dopravních značek (RSA), systém připomínající kontrolu zadních sedadel před opuštěním vozidla (RSRS) a automatická nebo adaptivní dálková světla.

Nabídka bezpečnostních systémů se rozšiřuje

Toyota neustále rozšiřuje paletu bezpečnostních technologií o další funkce a zvyšuje úroveň ochrany cestujících a ostatních účastníků silničního provozu.

V nejnovějších modelech debutují funkce jako systém nouzového zastavení (EDSS), nebo systém zmírnění zrychlení při nízké rychlosti, který zabraňuje následkům náhodného sešlápnutí plynového pedálu při pomalé jízdě.

Dále asistent bezpečného opuštění vozidla (SEA), asistent změny jízdního pruhu (LCA), aktivní asistent řízení v případě rizika kolize (ESA + AS) a systém detekce překážek (ICS), který pomáhá předcházet kolizím při manévrech.

Toyota T-Mate rovněž obsahuje parkovací asistent Toyota Teammate. U modelů s připojením k internetu je možnost dálkové aktualizace, včetně přidání nových funkcí.

Podobné články:

Napsat komentář

Neomezené volání a porce dat za 327 Kč

Neplatíte zbytečně moc za svůj mobil? Podívejte se, jak mít neomezené volání a slušnou porci dat za bezkonkurenčních 327 korun.