Mazda6 získala od Euro NCAP pět hvězdiček

[Tisková zpráva] Nová vlajková loď Mazdy je již čtvrtým modelem značky, který od renomované nezávislé organizace obdržel nejvyšší možné hodnocení bezpečnosti. Sedan i kombi byly oceněny za vynikající kombinaci aktivní a pasivní bezpečnosti.

Nová Mazda6 je oficiálně jedním z nejbezpečnějších automobilů na evropských silnicích. Od Euro NCAP* totiž získala pětihvězdičkové – tedy nejvyšší možné – hodnocení svých bezpečnostních vlastností. Tento výsledek potvrzuje správnost strategie, kterou Mazda uplatňuje a která velí zvyšovat bezpečnost všech vyráběných modelů cestou technických inovací. Díky tuhé karoserii SKYACTIV-Body a sadě bezpečnostních systémů i-ACTIVESENSE je nová vlajková loď značky Mazda skvěle připravena na budoucnost.

Mazda6 je od zavedení přísnějšího hodnocení v roce 2009 již čtvrtým modelem značky, který z testů Euro NCAP vyšel s pěti hvězdičkami. Dříve stejného úspěchu dosáhly Mazda6 předchozí generace, dosavadní Mazda3 a crossover Mazda CX-5.

Celkové skóre se skládá z několika dílčích hodnocení: čelní bariérová zkouška v rychlosti 64 km/h, boční střet s jiným vozem v rychlosti 50 km/h, boční náraz do sloupu v rychlosti 29 km/h a srážka s chodcem v rychlosti 40 km/h. Euro NCAP přihlíží rovněž k elektronickému stabilizačnímu systému (ESC).**

1000 Kč za založení účtu

Tisícovka, která leží doslova na zemi. Založte si účet u RB, zaplaťte třikrát kartou a tisícovka je vaše. To mě zajímá.

Mazda6 získala nejvyšší hodnocení ve všech čtyřech kategoriích. Výsledky, které se vztahují na karosářské varianty sedan i kombi, činí 92 % za ochranu dospělých cestujících, 77 % za ochranu dětí a 81 % za asistenční systémy. Pro dosažení pěti hvězdiček by přitom postačovalo 80, 60 a 65 procent. Za ochranu chodců si Mazda6 připsala 66 %, což je jeden z nejlepších výsledků mezi všemi automobily, které Euro NCAP letos testovala.

Nová Mazda6 se pyšní inovativní technikou SKYACTIV a jako vůbec první model své značky má unikátní systém rekuperačního brzdění i-ELOOP. Je lehčí a přitom pevnější, dynamičtější a přitom úspornější než předchozí model. Základem ochrany cestujících je nová karoserie s vysokým podílem vysokopevnostních ocelí a schopností účinně odvádět energii nárazu pryč od cestujících. K tomu se přidávají moderní zádržné systémy a také sada systémů i-ACTIVESENSE, které pomáhají nehodám předcházet, popřípadě alespoň zmírňovat jejich následky.

Podobné články:

Napsat komentář

Neomezené volání a porce dat za 327 Kč

Neplatíte zbytečně moc za svůj mobil? Podívejte se, jak mít neomezené volání a slušnou porci dat za bezkonkurenčních 327 korun.