Hyundai Motorsport vylepšil sestavu jezdců pro WRC 2019

Hyundai Motorsport potvrdil, že Dani Sordo a Sébastien Loeb budou členy týmu z Alzenau v jeho boji o titul mistra světa v rallye FIA WRC 2019 (World Rally Championship).

  • Španěl Dani Sordo a Francouz Sébastien Loeb budou bojovat v týmu Hyundai Motorsport v Mistrovství světa v rallye FIA WRC 2019 (World Rally Championship)
  • Devítinásobný mistr WRC Loeb podepsal dvouletou smlouvu, podle níž se v sezoně 2019 zúčastní šesti podniků s vozem Hyundai i20 Coupe WRC společně se spolujezdcem, jímž je Daniel Elena
  • Sordo zůstane jezdcem týmu Hyundai Motorsport šestou sezonu v řadě a se spolujezdcem Carlosem del Barriem nastoupí na start osmi podniků.


Devítinásobný mistr světa Loeb podepsal dvouletou smlouvu a v sezoně 2019 se zúčastní šesti soutěží. Za volantem vozu Hyundai i20 Coupe WRC se představí již v lednové Rallye Monte-Carlo, společně se svým spolujezdcem, jímž je již mnoho let Daniel Elena.

Francouz oslavil po pozoruhodném výkonu v říjnové Rallye Španělsko své 79. vítězství ve WRC, které bylo jeho prvním triumfem od roku 2013. První testovací jízdy s vozem Hyundai i20 Coupe WRC absolvuje před Rallye Monte-Carlo, úvodním podnikem sezony WRC 2019.

1000 Kč za založení účtu

Tisícovka, která leží doslova na zemi. Založte si účet u RB, zaplaťte třikrát kartou a tisícovka je vaše. To mě zajímá.

Pro Sorda představuje prodloužení smlouvy o další rok již šestou sezonu v řadě s týmem Hyundai Motorsport. V roce 2019 absolvuje osm podniků. Španělský jezdec a jeho spolujezdec Carlos del Barrio dosáhli v sedmi startech během roku 2018 pěti výsledků mezi pěti nejlepšími, včetně dvou umístění na stupních vítězů. Jejich program pro příští sezonu bude ještě upřesněn, ale poprvé nastoupí do Rallye Mexiko v březnu.

Loeb a Sordo, kteří již byli po čtyři sezony, v letech 2007 až 2010, týmovými kolegy ve WRC, doplní v sestavě jezdců pro rok 2019 Thierryho Neuvilla a Andrease Mikkelsena. Hyundai Motorsport navíc stále jedná s Haydenem Paddonem o možnostech jeho zapojení do týmu v příštím roce.

Sébastien Loeb řekl: „Mám velkou radost, že se s Danielem zúčastníme v roce 2019 šesti podniků WRC ve službách týmu Hyundai Motorsport, a to hned od Rallye Monte-Carlo. Vítězství v letošní Rallye Španělsko znovu zažehlo moji touhu bojovat o přední umístění ve WRC. Spolupráce se značkou Hyundai bude pro nás svěží výzvou a už se nemohu dočkat našeho prvního startu. Tým na mě udělal skvělý dojem svým přístupem a odhodláním uspět. V letošní sezoně mu titul unikl jen o vlásek a jsem přesvědčen, že společně s Thierrym, Andreasem a Danim mohu týmu velmi prospět. Hyundai i20 Coupe WRC je osvědčeným vítězem soutěží a jsme přesvědčeni, že jej tým připraví tak, aby i nadále podával nejlepší výkony. Vše tedy hovoří pro to, že sezona 2019 bude opravdu vzrušující!

Dani Sordo k tomu řekl: „Hyundai Motorsport se pro mě stal opravdu výjimečným týmem, takže mám velkou radost, že budu jako jezdec WRC i nadále jeho členem. Na uplynulé roky máme mnoho dobrých vzpomínek a s Carlosem jsme se shodli, že rok 2018 patřil mezi naše dosud nejlepší sezony. Víme, že, pokud nám vše hraje do karet, dokážeme být skutečně silnými konkurenty. Pro nás je důležité, abychom si vzali ponaučení z náročných okamžiků a do nové sezony vstoupili ještě silnější – to je náš cíl pro rok 2019. Po příchodu Sébastiena máme vzrušující tým jezdců, do něhož přináší nesmírné zkušenosti, které budou pro celý tým obrovským přínosem a pomohou nám k dalšímu zlepšování.

Šéf týmu Michel Nandan uvedl: „Sébastienovo rozhodnutí je pro Hyundai Motorsport mimořádně důležité a máme obrovskou radost, že s námi uzavřel dvouletou smlouvu. Navázání spolupráce s tak nesmírně talentovaným a zkušeným jezdcem ukazuje, že jsme atraktivním a konkurenceschopným účastníkem mistrovství světa v rallye FIA WRC. Naším cílem je samozřejmě získat titul WRC. Jsme přesvědčeni, že k tomu máme všechny předpoklady, a složení našeho týmu pro rok 2019 tyto ambice dokonale potvrzuje. Jsme také rádi, že budeme moci i v dalším roce využívat Daniho služeb, a navázat tak na úspěšnou dosavadní spolupráci s ním, která běží již od roku 2014. Společně s Thierrym a Andreasem tak máme pro příští sezonu vzrušující kombinaci osobností, které se svými schopnostmi vzájemně doplňují. Navíc stále probíhají naše jednání s Haydenem o možnostech naší spolupráce i v roce 2019. Hayden Paddon má obrovský talent a je skvělým ambasadorem novozélandského zastoupení značky Hyundai, pro které vede různé projekty v oblasti motoristického sportu.

Podobné články:

Napsat komentář

Neomezené volání a porce dat za 327 Kč

Neplatíte zbytečně moc za svůj mobil? Podívejte se, jak mít neomezené volání a slušnou porci dat za bezkonkurenčních 327 korun.