Týden s VW Passat – den 4.

Pátek byl ve znamení snah o dosažení co nejlepší spotřeby paliva. Jak to probíhalo a jaký byl výsledek, se dozvíte na videu.

Nejen „textem“ je člověk živ, a proto jsme se rozhodli páteční seriál natočit. Snažili jsme se dosáhnout co nejnižší průměrné spotřeby paliva. Překvapil nás malý rozdíl mezi maximálně šetrnou a běžnou jízdou po dálnici. V prvním případě jsme ve voze vše vypnuli (vyjma bezpečnostních systémů) a následně jsme cestovali jako „lidé“ v klimatizovaném a ozvučeném voze. Výsledek?

Dálniční plachtění

Čísla dne

Počet najetých km: 155, průměrná spotřeba: 5,7 l/100 km.

Podobné články:

2000 Kč leží na zemi

Získejte 2000 Kč třeba na benzín jen za to, že si otevřete účet u mBank. Žádné losování, odměnu dostane každý! Je to vyzkoušené. Chci 2000 Kč za nic.

2 komentáře u „Týden s VW Passat – den 4.“

  1. vzdy kdyz jedu na chalupu mam prumer cca 6.2, kdyz jedu z chalupy jsem na 4.3. Velky vliv na spotrebu ma samozrejme samotna trasa takze resit spotrebu prvnich 50km a pak dalsich 50km je stejne jako resit rychlost slalomovych lyzi v zime a pak v lete ….

    Odpovědět
    • Ono na jakýkoliv údaj průměrné spotřeby, jedno jestli po 50 nebo 5 000 km se dá říci, že to není relevantní, protože cestou na Vaší chalupu by to auto jelo s úplně jinou spotřebou. Tipuji, že ani Váš vůz, který momentálně vlastníte, nemá vypovídající hodnotu průměrné spotřeby udávanou výrobcem. Je to jen další číslo, které není relevantní.

      Odpovědět

Napsat komentář