Týden s VW Passat – den 4.

Pátek byl ve znamení snah o dosažení co nejlepší spotřeby paliva. Jak to probíhalo a jaký byl výsledek, se dozvíte na videu.

Nejen „textem“ je člověk živ, a proto jsme se rozhodli páteční seriál natočit. Snažili jsme se dosáhnout co nejnižší průměrné spotřeby paliva. Překvapil nás malý rozdíl mezi maximálně šetrnou a běžnou jízdou po dálnici. V prvním případě jsme ve voze vše vypnuli (vyjma bezpečnostních systémů) a následně jsme cestovali jako „lidé“ v klimatizovaném a ozvučeném voze. Výsledek?

Dálniční plachtění

Čísla dne

Počet najetých km: 155, průměrná spotřeba: 5,7 l/100 km.

Podobné články:

1000 Kč za založení účtu

Tisícovka, která leží doslova na zemi. Založte si účet u RB, zaplaťte třikrát kartou a tisícovka je vaše. To mě zajímá.

2 komentáře u „Týden s VW Passat – den 4.“

  1. vzdy kdyz jedu na chalupu mam prumer cca 6.2, kdyz jedu z chalupy jsem na 4.3. Velky vliv na spotrebu ma samozrejme samotna trasa takze resit spotrebu prvnich 50km a pak dalsich 50km je stejne jako resit rychlost slalomovych lyzi v zime a pak v lete ….

    Odpovědět
    • Ono na jakýkoliv údaj průměrné spotřeby, jedno jestli po 50 nebo 5 000 km se dá říci, že to není relevantní, protože cestou na Vaší chalupu by to auto jelo s úplně jinou spotřebou. Tipuji, že ani Váš vůz, který momentálně vlastníte, nemá vypovídající hodnotu průměrné spotřeby udávanou výrobcem. Je to jen další číslo, které není relevantní.

      Odpovědět

Napsat komentář

Neomezené volání a porce dat za 327 Kč

Neplatíte zbytečně moc za svůj mobil? Podívejte se, jak mít neomezené volání a slušnou porci dat za bezkonkurenčních 327 korun.