Petr Fulín bral v sobotním závodě v Mostě páté místo

V dramatickém sobotním závodě cestovních vozů ADAC TCR Germany, který je o tomto víkendu součástí The Most Show featuring ADAC GT MASTERS na mosteckém autodromu, dojel domácí jezdec Petr Fulín ve voze Cupra Leon TCR na pátém místě. Oproti postavení na startovním roštu si tak trojnásobný šampion evropského poháru cestovních vozů (FIA ETCC) o dvě příčky polepšil. Ještě lepší výsledek může přidat ve druhém závodě v neděli, kdy vyrazí z druhé řady ze čtvrté startovní pozice.

Závod nabídl řadu zajímavých momentů, včetně drobných kolizí. Dvakrát tak musel být přerušen a na trať vyrazil safety car. Na výkon Petra Fulína však tyto okolnosti neměly vliv. Na páté místo se propracoval už po startu a s přehledem jej udržel.

První závod ovládl devětadvacetiletý Fin Antti Buri s vozem Audi RS3 LMS ze stáje LMS Racing. S druhým místem se musel spokojit Němec Mike Halder s Hondou Civic TCR z týmu Honda ADAC Sachsen, když se před něj dostal hned v prvním kole právě budoucí vítěz. Nejlepší trio uzavírá Rakušan Harald Proczyk z týmu HP Racing International s vozem Opel Astra TCR.

1000 Kč za založení účtu

Tisícovka, která leží doslova na zemi. Založte si účet u RB, zaplaťte třikrát kartou a tisícovka je vaše. To mě zajímá.

Nedělním závodem na domácím okruhu Petr Fulín završí svou účast v letošním ročníku ADAC TCR Germany. Zúčastnil se i jeho úvodního závodního víkendu před dvěma týdny v německém Oscherslebenu, kde si po sobotním sedmém místě v neděli dojel pro skvělé stříbro. Byl tedy svým soupeřům více než rovnocenným partnerem a v případě své účasti v celé sezoně by jistě bojoval o celkové pódiové umístění.

Talentovaný jezdec z Plas u Plzně bere letošní sezonu jako zkušební. Rozhodne o tom, jakou cestou se vydá už naostro za rok.  Vedle dvou startů v ADAC TCR Germany tak hodlá se svým týmem Fullin Race Academy startovat i ve vybraných evropských závodech dalších dvou šampionátů TCR, a to světovém poháru FIA WTCR a v seriálu TCR Europe. Potvrdil už start na Nürnburgringu ve světovém poháru FIA WTCR ve dnech 10. až 12. května, kde chce poměřit síly se světovou konkurencí. „Na podzim, 21. října, uzavřeme letošní sezonu účastí ve finálovém závodě seriálu TCR Europe v Barceloně, kde je značka Seat doma,“ upřesnil Petr Fulín.

První závod v Mostě už mají za sebou i jezdci hlavní kategorie ADAC GT Masters supersportovních vozů Audi R8 LMS, BMW M6 GT3, Corvette C7 GT3-R, Lamborghini Huracán GT3, Mercedes AMG GT3, Ferrari 488 GT3, Honda NSX GT3 nebo Porsche 911 GT3-R, i další vložené série GT4 Central European Cup. Závodní víkend zahrnuje i obnovený okruhový seriál Octavia Cup, jehož účastníky čekají oba závody v neděli. O postavení na roštu rozhodli v sobotní odpolední kvalifikaci. Podle očekávání triumfoval skvělý domácí jezdec Tomáš Pekař. Výborný výkon podal i Petr Fulín junior, který vyrazí do prvního závodu z první řady s druhým nejlepším časem. Ukázal tak, že cílevědomě kráčí ve šlépějích svého otce, výborného učitele.

www.autodrom-most.cz

Podobné články:

Napsat komentář

Neomezené volání a porce dat za 327 Kč

Neplatíte zbytečně moc za svůj mobil? Podívejte se, jak mít neomezené volání a slušnou porci dat za bezkonkurenčních 327 korun.