TopDrive se ptal žen na jejich automobilové sny a přání. Víme, po čem ženy touží, co upřednostňují a známe jejich oblíbené značky.

Že jsou ženy z Venuše a muži z Marsu v případě luxusních automobilů neplatí. Drahé vozy poutají pozornost obou pohlaví. Na rozdíl od mužů, kteří většinou kladou důraz na techniku, výkony a výbavu, se ženy více zajímají o praktičnost vozu. Dalším, pro ženy důležitým, aspektem je bezpečnost, která se odrazila v kategorii SUV. Ne každou ženu, ale uhrane obrovské SUV, mnohé naopak znechutí. V každém případě se ženě musí automobil líbit, což potvrzují marketingová oddělení všech automobilek – design prodává. Ať už jsou mateřské pudy jednotlivých žen jakkoli silné, byly to právě sportovní vozy, které v naší anketě převálcovaly ty rodinné.

Menší nároky na luxus, větší na design

Ženy, které si vystačí s „běžnými“ automobily, chtějí, aby i takový vůz dobře vypadal. Jako líbivé byly označeny vozy následujících značek: Peugeot, Citroën a Toyota. V případě Volkswagenu byl zmiňován New Beetle. Vítězem této kategorie jsou pak vozy značky MINI. O tom, že MINI nejsou jen „designovky“, ale umí i potěšit řidiče/ku, víme z našeho testu MINI Coupé.


Autor: BMW – MINI

rodinka modelů MINI

Rodina v bezpečí

Dívky a ženy, jejichž primárním kritériem je bezpečí a uspokojení potřeb rodiny, vyjádřily touhu po vozech SUV. Konkrétně to byly tyto: BMW X5 a X6. Z Mercedesu je to pak ten největší – třída GL, ve které můžete za volantem vidět prakticky jen ženy. Překvapilo nás, že nezazněl Range Rover, naopak Volva měla u žen úspěch. Nejčastěji uváděným SUV byla Audi Q7.


Autor: Audi

model Q7

Do lepší společnosti

Následující vozy jsou důkazem toho, že ženy mají opravdu dobrý vkus na reprezentativní automobily – BMW řady 5, Audi A7 a S8. Letenky do první třídy by si ženy nejraději objednaly u Aston Martin Rapide, Bentley Mulsanne a Jaguar XJ. Skvělá volba na dlouhé cesty.


Autor: Aston Martin

Rapide

Sportovní vůz – volba snů

Nejvíce automobilů, které dotázané ženy uvedly jako auto snů, patřily do kategorie sportovních vozů. Vedle Subaru Impreza STI, Fordu Mustang, Mercedesu SLK a BMW 3 cabrio, se jednalo o skutečně těžké kalibry jako Porsche 911, Audi R8, Ferrari F430, Bentley Continental GTC a Aston Martin DBS. Zazněla i klasika z 60. let – Škoda Felicia, z čehož lze usuzovat, že se některým ženám líbí i automobily staršího data narození. Stálým objektem dívčích snů je Audi TT, které s Porsche 911 byly uváděny nejčastěji.


Autor: Porsche

911

Jak na ženu zapůsobit?

Pánové, zaparkujte u své milované před domem v kabrioletu, nabídněte jí projížďku a v případě, že by se bála o svůj účes, mějte ve schránce u spolujezdce připravený šátek Hermés. Pokud bude na zadních sedadlech či v kufru piknikový koš plný dobrot, pak získáte plný počet bodů.