Bentley Flying Spur v novém

Spojení tradičních designových prvků se sportovním švihem u více jak pětimetrových limuzín jde automobilce Bentley náramně dobře. Continentalu Flying Spur dejte sbohem a šáteček, přijíždí nový Flying Spur. Z jeho rychlosti je vám bude tajit dech.

Bentley má v nabídce dva podobné modely, tedy nikoli designem, ale zaměřením – Mulsanne a Continental Flying Spur, nyní již jen Flying Spur. Úkolem obou modelů je nabídnout prvotřídní luxus a špetku sportovnosti danou značným výkonem. Této tradiční vlastnosti se pochopitelně drží všechny modely. Zatímco Mulsanne s délkou 5575 mm je poháněn dvakrát přeplňovaným osmiválcem 6,75 l (377 kW), Flying Spur s délkou 5295 mmdvakrát přeplňovaný dvanáctiválec 6,0 l (460 kW). Gigantických 1020 Nm motoru Mulsanne směřuje na zadní kola, oproti tomu rovných 800 Nm točivého momentu Flying Spuru je přenášeno na všechna čtyři kola s (výchozím) poměrem 40:60 předek/zadek. 8stupňonová automatická převodovka ZF je dnes u Bentley již standardem.


Autor: Bentley Motors

nový Flying Spur

Flying Spur používá vzduchové odpružení, jehož tuhost lze volit ve čtyřech krocích. Standardní kola mají rozměr 19“ s pneumatikami 275/45 ZR19, připlácí se za 20“ a 21“ talíře. Pod koly jsou výkonné brzdy s kotouči o průměrech 405 a 335 milimetrů, příplatková keramika používá větší, konkrétně 420 a 356 mm v průměru. Drobeček s délkou přes 5 metrů a rozvorem 3065 mm váží 2475 kilogramů. Ve světle těchto hodnot je pak zarážející dynamika, které je vůz schopen – z 0 na 100 km/h akceleruje Spur za 4,3 sekundy a maximální rychlost činí 320 km/h. Z 90 litrové nádrže ucucává vůz v kombinovaném provozu 14,7 litru na 100 kilometrů.

Technické údaje
palivo benzín akcelerace 0–100 km/h (s)  4,3
náhon 4×4 maximální rychlost (km/h) 320
počet válců 12 převodovka 8A
objem motoru (ccm) 5998 kombi. spotřeba paliva (l/100 km) 14,7
výkon (kW) 460 objem zavazdl. prostoru (l) 475
točivý moment (Nm) 800 pohotovostní hmotnost (kg) 2475

1000 Kč za založení účtu

Tisícovka, která leží doslova na zemi. Založte si účet u RB, zaplaťte třikrát kartou a tisícovka je vaše. To mě zajímá.

Karoserie nového Spuru je oproti předchůdci lehčí a pevnější. Flying Spur se nabízí ve 4 či 5místné konfiguraci. Zadní apartmá obsahuje Touch Screen Remote skrze který se ovládá klimatizace, výhřev a ventilace sedadel a multimédia. Hudbu a filmy lze přehrávat z pevného disku, CD, DVD, SD karty, iPodu či iPadu. Obraz je přenášen na dva 10“ monitory, které jsou zavěšeny na zadní straně předních opěradel. Každý z nich může mít vlastní zdroj signálu, takže dětičkám usazeným do nejjemnější kůže můžete přehrávat dvě rozdílné pohádky současně. S vážnou hudbou popř. rockovým nářezem si poradí audio s výkonem 1100 W. Pro notebook a tablet je zde vlastní Wi-fi hotspot, takže do kanceláře ani jezdit nemusíte, postačí, když se doma v garáži pěkně usadíte na zadní sedadla vašeho Bentley.

Jaká barva nejvíc sluší Bentley Continental GT Speed?

Názor TopDrive

Dá se takové moderní dílo vyráběné převážně ručně s obrovským citem pro detail a kvalitu nemilovat? Chtěli bychom vidět výraz ve tváři řidiče Lamborghini jedoucího rychlostí přes 300 km/h, když se vedle něj zjeví Flying Spur, jehož posádka sedící vzadu si čte noviny.

Podobné články:

2 komentáře u „Bentley Flying Spur v novém“

  1. „Chtěli bychom vidět výraz ve tváři řidiče Lamborghini jedoucího rychlostí přes 300 km/h, když se vedle něj zjeví Flying Spur, jehož posádka sedící vzadu si čte noviny“
    – to jako Flying Spur řídí autopilot a zvlává i 300 km/h?

    Odpovědět

Napsat komentář

Neomezené volání a porce dat za 327 Kč

Neplatíte zbytečně moc za svůj mobil? Podívejte se, jak mít neomezené volání a slušnou porci dat za bezkonkurenčních 327 korun.