Bentley Mulsanne Speed

Do Paříže přiveze Bentley svoji limuzínu Mulsanne ve verzi Speed. Ta, podobně jako model Continental GT, nabídne lepší zpětnou vazbu řidiči a větší výkon motoru.

Mluvit o „sportování“ je u 2685 kilogramů těžké limuzíny nabité luxusem nejvyšší kvality přinejmenším úsměvné. Dvakrát přeplňovaný motor V8 o objemu 6,75 l posílil o 25 koní na výsledných 530 k, tedy 390 kW. Monstrózní sílu osmiválce dokládá údaj točivého momentu 1020 Nm! Sílu na kola zadní nápravy přenáší 8stupňová automatická převodovka. Na stovku se topmodel dostane za 4,9 s a maximální rychlostí dosáhne až na 305 km/h. Vzduchové odpružení má sportovnější charakteristiku stejně jako variabilní řízení. Mulsanne Speed je tak o trochu blíže řidiči, aniž by jej omezoval v luxusu. Designově se Speed odlišuje jen v detailech, specifická jsou např. 21“ kola. Verze Speed přináší do vzorníku Mulsanne čtyři nové odstíny laku.

Podobné články:

Napsat komentář

Neomezené volání a porce dat za 327 Kč

Neplatíte zbytečně moc za svůj mobil? Podívejte se, jak mít neomezené volání a slušnou porci dat za bezkonkurenčních 327 korun.